YENGEÇ BURCU EKİM AYI YORUMLARI

burçlar

YENGEÇ BURCU EKİM AYI  YORUMLARI

YENGEÇ BURCU EKİM AYI  YORUMLARI

Ayın Olumlaması:

“Ben geçmişimi sevgiyle özgür bırakıyorum.”

1 Ekim’de dolunay Boğa burcunda etkili olurken, sizin de sabit duygularınız hareketleniyor. Bu dönemde seyahate çıkabilir ve birtakım eğitim fırsatları yakalayabilirsiniz.

Yakınlar ve kardeşlerle ilişkilerde, sözleşme ve yazışmalarda, internet ve lojistik işlerinde sürüncemede kalan mevzularınız netlik kazanabilir. İletişim trafiğiniz artabilir.

6 Ekim’de Güneş-Plüton’un zorlayıcı kare açısıyla, her şeyi ve herkesi kendi görüşünüz doğrultusunda yönlendirmek isteyebilirsiniz. İş ve kariyer ortamınızda yaratıcı gücünüzü kullanma isteğiniz de artıyor. Kendinizi çekinmeden ortaya koyarak göstermek isteyeceksiniz. Bu nedenle olumlu, olumsuz bütün dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

Geçmişte bastırmaya çalıştığınız ruhunuzun karanlık yüzüyle de bu süreçte yüzleşebilirsiniz. Kıskançlık duygunuz artabilir ve etrafınızdaki insanları rahatsız edici boyuta varabilir.

Bu konuda duygularınızı kontrol etmelisiniz. Birçok konuda daha tutkulu ve ihtiraslı olma eğiliminiz söz konusu. Bu nedenle sebepsiz öfke gösterebilirsiniz. Kimseye güvenmek istemeyebilirsiniz. Eski yaralar birden depreşebilir. Bu da sizde psikolojik hasarlara yol açabilir. Bozuk psikolojiniz nedeniyle sağlık sorunları da yaşayabilirsiniz. Yıllardır tanıdığınız insanlardan gelebilecek düşmanlıklar sizi bir hayli zora sokabilir. Ebeveynler, patronlar ve üstünüz durumdaki kişiler ile kadınlara, eşe ya da sevgiliye karşı hükmedici davranışlar sergileyebilirsiniz. Çalıştığınız işte ya da sektörünüzde kendinizi köşeye sıkıştırılmış gibi hissedebilirsiniz…

11 Ekim’de Venüs ve Satürn’ün zorlayıcı etkisiyle, maddi ve ekonomik koşullarda haklarınızın elinize geçmesinde zorlanmalar söz konusu olabilir. Mal ve miras mücadelesi yaşamanız da olası.

Bu dönemde ailenizden az miktarda da olsa yardım alacaksınız. Uzun süre boyunca onların çevresinde yaşamamaya dikkat etmelisiniz. Kendi başınıza olduğunuzda hak ettiğiniz formu bulabilirsiniz.

Para konusunda oldukça dikkatlisiniz.

Ancak yine de yeterli ölçüde maddi güce sahip olamadığınızı düşünebilirsiniz. Bu süreçte iyi bir bütçe yapmalı ve ona bağlı kalmalısınız. Değişken bir mizaca sahip, iyi bir iş duyunuz var. Olayları çok fazla planlamıyorsunuz, ancak içgüdüleriniz çok iyi çalışıyor. Dolayısıyla ilişkileriniz sizin için ciddi olabilir. Sosyal bir duraklamanız, size arkadaşlıklarınızı ve ciddi ilişkilerinizi yeniden gözden geçirme fırsatı verecektir. Bu kısa dönemde mali bazı kararlar planlayabilirsiniz. İşlerle ilgili zorlansanız da istediğiniz gibi sonuçlandırmayı başarıyorsunuz. Bu dönem para harcamaları yapmadan önce bütçe palanı çıkarmanız gerekiyor. Öte yandan uzun bir süre aşırı tutumluluk sergiliyor, sonra da biriktirdiklerinizi hiç düşünmeden harcayabiliyorsunuz. Bunun önüne geçmediğiniz takdirde büyük pişmanlıklar sözkonusu olabilir.

22 Ekim haftası Merkür-Plüton arasındaki zorlayıcı kare açısı iş ve sosyal çevrenizde doğru olmayan fanatik düşüncelere kapılmanıza neden olabilir. Duygularınızın farkında olun. Gerek aşk ilişkinizde gerekse arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkilerde uyumlu olmaya titizlikle özen gösterin. Kimseye asla meydan okumayın. İşyerinizde yoğun bir çalışma sürecinde olacaksınız. Size verilen işler ve yeni projeler için hiç endişe etmeyin.

Aşkta, birtakım duygusal nedenlerden kaynaklanan keyifsizlik, depresyon ve hoşnutsuzluk hisleri sözkonusu olabilir.

Aşk konularında fedakâr bir tutum edineceksiniz. Acı ve üzüntünün sevdiklerinizin bir parçası olduğuna kolaylıkla ikna oluyorsunuz. Aşırı derecede sadıksınız. Aslında sadakat sizin için âdeta Tanrısal bir özellik.

Karşınızdaki insan sizden vazgeçse ya da ondan vazgeçmenizi istese bile, ona uzun zaman bağlı kalabiliyorsunuz. Duygularınızdan zevk almaya bakın. Suçlayıcı bir tutum içinde olmayın. 13 Ekim’de Terazi burcunda oluşan yeniayla birlikte, beklenmedik gelirler sayesinde borçlarınızı ödeyerek rahatlayacaksınız. Ay boyunca ilişkilerinizi yeniden yapılandırabilir, iş hayatınızda çalışma şartlarınızı çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Finansal konularda olabildiğince az risk almalı ve gerçekçi davranarak hareket etmelisiniz.

Özel yaşamınızda ise sorunlu ve yorucu bir ilişki içindeyseniz, ilişkinizi bitirmeden önce bir kez daha düşünün. Kesin kararınızı kalbinizde hissederek alın.

27 Ekim’de gezegenlerin kombinasyonu aile çerçevesinde olup bitenlere şaşırmanıza neden olabilir. Kendi adınıza bütünlük duygusuna yoğunlaşabilirsiniz. Bu dönemde özgür hareket etme arzusu hissedeceksiniz. 27-28 ve 29 Ekim günlerinde ruhunuzda hafiflemeye verdiğiniz önem ve huzur arzusu yüreğinize hâkim oluyor.

Mesleki konularda önem verdiğiniz her detayda öne çıkma hevesiniz yükseliyor. Bir yanlışlık veya bir haksızlık gördüğünüzde, olaya müdahale etmek isteyeceksiniz. Hiç kimseye hesap vermek istemeyeceksiniz. Ailenizle ilgili mevzularda, evinizi ilgilendiren meselelerde huzursuz ve hassas bir süreç geçirebilirsiniz, çünkü bir şeyler yapmak ve hayatınızı yenilemek istiyorsunuz. Ancak bunu hemen yapabilmek, başarabilmek kolay değil. Bu da sizi gerginleştirebilir. Süre giden bir ilişkiniz varsa, zaman zaman ilişkinizin sizi zorladığını hissediyorsanız ve buna rağmen henüz kendinizi bir yol ayrımına hazır hissetmiyorsanız sürekli şikâyet içinde olmayın.

Bu geçici bir durumda vu muhtemelen sizden kaynaklanıyordur.

Bu dönemde sağlık açısından zihin yorgunluğuna dikkat edin. Uykunuzu alın. Eğer uykusuzluk probleminiz varsa ihmalci olmayın, tedavi yolları arayın.