Yazın Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Güzellik ve Makyaj Moda Yaz Modası

 Yazın Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Yaz sıcaklarında akan göz kaleminizden, topaklanan farınızdan, parlayan cildinizden şikayet ettiğinizi biliyoruz. Oysa her sorunun bir çözümü var!

SosyetikCadde.Com’un bu önerilerinde kendinize uyan sorunu ve çözümünü mutlaka bulacaksınız. İşte sıcak havaya dayanıklı makyaj yapma taktikleri!

Makyajım hemen bozuluyor!

Uzun süre dayanan makyajın sırrı genellikle ihmal edilen bir adımda saklı: baz! Bazınız ne kadar iyiyse makyajınız da o kadar iyi görünür. Yağ içermeyen, hafif yapıdaki makyaj bazınız yaz sıcağında akan, parça parça gözüken, fondöten ve far görüntüsünden sizi koruyacaktır.

Far, gözümün üstüne eşit dağılmıyor!

Bugüne kadar hiç krem farınız olmadı mı? Şimdi tam sırası! Terlediğinizde birbirinin içine geçen toz farlar, günün sonunda pek de iç açıcı olmuyor. Krem göz farları ise gözünüzün üzerinde daha sabit duracağına dair adeta size bağlılık yemini ediyor

Göz kalemim göz kapağıma bulaşıyor!

Göz kaleminizin ya da eyeliner’ınızın sürdükten kısa bir süre sonra bozulması yalnız yaz sıcağından kaynaklanmıyor. Kışın da bu dertten muzdarip olan birçok kadın olduğuna eminiz. Aslında bunun basit bir çözümü var: krem ya da jel eyeliner’lar!

Krem eyeliner’lar yoğun bir yapıda olduklarından kalıcılıkları daha fazla. Akma ve bulaşma yapmıyorlar. Özellikle kalın eyeliner çekmek ve kuyruk yapmak için ideal.

Allığım dağılıyor, hemen uçup gidiyor!

Yaz makyajını minimum tutmayı tercih edenlerden olsanız da, yazın bile allıklardan vazgeçmediğinizi tahmin ediyoruz. Ama unuttuğunuz bir şey olabilir; yaz geldiğinde allığınızın formülünü değiştirmek çok akıllıca olacaktır.

Krem allıklar toz allıklara oranla daha az dağıldıkları için yaz makyajına çok uygunlar. Bu yüzden eğer krem bir allığınız yoksa, makyaj çantanızın içindekileri yenilemenin vakti gelmiş demektir!

Maskaram sürer sürmez akmaya başlıyor!

Suya dayanıklı maskaralar, yaz makyaj çantalarının olmazsa olmazları… Yaz başında makyaj çantanızdaki ürünleri değiştirme sırası geldiğinde ilk başvuracağınız makyaj malzemesi kesinlikle suya dayanıklı bir maskara olmalı!
Bir Önceki konumuzda Suya Dayanıklı Mascara Markaları Konumuzu Okuyabilirsiniz.

Cildim ayna gibi parlıyor!

Parlamayı engellemek ve makyajınızı sabitlemek için transparan pudra kullanmayı hiç denediniz mi? Makyajınızı yaptıktan sonra büyük bir fırça yardımıyla özellikle T-bölgenize transparan pudra uygulayın. Renksiz olduklarından terlemeyle birlikte topaklanıp, öbek öbek renk farklılıkları yaratmadıklarını göreceksiniz.

Kapatıcının etkisi uzun sürmüyor!

Cilt lekeleri ve kızarıklıklar yaz gelince ortadan kaybolmuyor. Ama leke ve kızarıklık görüntüsünü ortadan kaldırmak için kullandığınız kapatıcılar için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Yazın kullanmak için uygun olmayan kapatıcılar, sıcağın etkisiyle kısa bir süre hiç sürmemişsiniz gibi yok olabilir. Bu yüzden yazın kullanmanız için yoğun, kremsi yapıdaki kapatıcıları öneririz.

Alıntı