Vazelin İle Siyah Noktalara Veda Edin…!

Cilt Bakımı Sağlıklı Yaşam

Vazelin İle Siyah Noktalara Veda Edin…!

siyah noktalar gün içinde hava kirliliğinden dolayı gözeneklerin dolması ile meydana geldiği bir durumdur. Yanlış uygulamalar sonucu en çok cildi tahriş etme siyah noktaları sıkma ile meydana geliyor.Siyah noktaları  sıkarak değil daha farklı uygulamalarla yok etmeniz mümkündür.Vazelinin buradaki etkisi cildi yumuşatması ve siyah noktalardan cildi tahriş etmeden temizlememize yardımcı olmasıdır.Gelelim Vazelin ile siyah noktalardan nasıl temizleyebiliriz.

Vazelin İle Siyah Noktalara Veda Edin...!

✎ Malzemeler:

  •  streç film
  • Minik bir yüz havlusu
  • Mendil
  • Nemlendirici
  • Vazelin

Kullanımı:

NOT: Bu işlemi yapmadan önce  duş almanızı veya yüzünüzü buhar banyosuna tutmanızı öneririz.  (Gözeneklerinizin açılması ve yüzünüzdeki yağ tabakalarının arınması için.)

 Vazelini kalın bir tabaka halinde burnunuza veya siyah noktaların olduğu yerlere sürün.

 İkinci işlem olarak yiyeceklerin üzerini kapattığımız streç filmlerden biraz koparın ve  sürdüğünüz vazelinin üzerini kapatın.

 Son aşama olarak nemli ve ılık bir havlu yardımı ile baskı uygulayın ve 5 dakika bu şekilde tutun. (Gözeneklerinizin daha iyi açılmasına ve siyah noktaların yumuşamasına yardımcı olacak.)

 5 dakikanın sonunda streç filmi çıkarın ve havlu kağıdı parmaklarınıza dolayarak siyah noktalarınızı sıkarak çıkarmaya başlayın.

 Bu bölge yumuşadığı için can yakmayacak ve siyah noktalar kolaylıkla çıkacak. Ardından nemlendirici ile işlem yaptığınız bölgenizi nemlendirin.

Haftada 2-3 kez yapabilirsiniz. Yeni  zahmetsiz cilt bakımı önerilerinde görüşmek üzere…