Suna Dumankaya Göz Altı Kırışıklıkları İçin Bakım Önerileri

Güzellik ve Makyaj Sağlıklı Yaşam

Suna Dumankaya Göz Altı Kırışıklıkları İçin Bakım Önerileri

Gözaltı çizgileri için doğal krem tarifi arıyorsanız sizlere bitkisel bakım uzmanı Sn. Suna Dumankaya’nın çeşitli defalar programlarında gözaltı çizgileri için verdiği krem formülünü sizlerle paylaşmak istedik. Göz altı çizgileri ve kırışıklıklarının yanında bu formülleri kazayağı kırışıklığını hafifletmek için de kullanabilirsiniz.

Arı Sütü Kremi:

Suna Dumankaya gözaltı kremi formülü 1

1 çay kaşığı arı sütü,

1 damla buğday yağı

1 ampul E vitamini

2 damla kadar kayısı yağı

Yapılışı:

Tüm malzemeler  karıştırılıp serin bir yerde beklekletilir. Bu gözaltı kırışıklıkları kremi ile göz çevresine dışarıdan içeriye doğru masaj yapılır. Bu gözaltı kremi 5 gün boyunca soğuk yerde bozulmadan kalabilir ve 5 gün boyunca sürülmelidir.
Suna Dumankaya göz çevresi ve kaz ayağı kırışıklığı için bitkisel bakım formülü 2
1 adet yumurta sarısı,

1 dilim taze limonun sıkılmış suyu

1 yemek kaşığı natürel zeytin yağı

Yapılışı:

Tüm malzemeler  karıştırılarak bekletilir . Burada kremin iyice oturması ve söz konusu karışımların iyice dinlenebilmesi için uygulamadan evvel 30 dk kadar göz çevresi kremini bekletmek doğru olacaktır.

Daha sonra göz çevresi kremi, gözaltı kırışıklığı olan bölgelere ve gözlerin yanındaki kaz ayağı kırışıklıkları olan bölgelere sürülerek 60 dakika kadar bekletilir. Bu süre zarfında yüz yıkanmaz. Daha sonra vücut ısısındaki su ile yüzümüzü durulayabiliriz. Cildi pamuğa batırılmış elma sirkesi ile de durulamak mümkündür.