Rimelinizi doğru olarak kullanıyor musunuz?

Güzellik ve Makyaj

Rimelinizi doğru olarak kullanıyor musunuz? 

Makyaj malzemeleri içerisinde en fazla kullanılanlardan bir tanesi olan rimel, uzun, gür ve kıvrık görünümlü kirpiklere kısa yoldan ulaşabilmek adına kullanılır. Neredeyse tüm kadınların makyaj malzemeleri içerisinde yer alan rimel, birçok kişi tarafından ne yazık ki yanlış olarak kullanılabiliyor. Bu nedenden dolayı hazırladığımız bu yazımızda ise rimel ve tam olarak doğru kullanımı anlamında önemli bilgiler sunuyoruz. Rimeli doğru olarak kullanabilmek adına yapmanız gerekenleri öğrenmek isterseniz aşağıdaki bilgilerimize mutlaka bir göz atmalısınız.

 
Uzun, gür ve kıvrık kirpiklere hiçbir kadın hayır diyemez. Herkes güzel kirpiklerle doğamasa da bu durumu bertaraf etmek artık çok kolay. Kullandığımız rimellerle hem güzel kirpiklere sahip oluyoruz hem de çekici bakışlar elde ediyoruz. Ancak rimel için de dikkat edilmesi gereken noktalar var.

*Özellikle lens kullanıyorsanız ya da hassas gözlere sahipseniz, antialerjik rimelleri tercih etmelisiniz.

*Bu şekilde oluşabilecek herhangi bir hasarı önceden önlemiş olursunuz. Su geçirmeyen rimeller günü kurtarabilir ancak hava almadığı için kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir.

*Aynı zamanda silinmesi de zor olduğu için gözlerinizi ve kirpiklerinizi tahriş etme olasılığınız çok yüksek.

*Rimeli içten dışa doğru uygulayın.

*kirpiklerinizi, üst kirpiklere göre daha az rimellemek daha hoş bir görüntü oluşturur.

*Dikkati gözlerinizde toplamak istiyorsanız, siyah rimelleri tercih etmelisiniz. *Ancak kirpik renginize göre de rimel seçimi yapabilirsiniz.

*Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinize işlem yapıyorsanız, bunu rimeli uygulamadan önce yapın.