Renkli Kapatıcılar Hangi Bölge Ve Kusurları Kapatır

Güzellik ve Makyaj

Ciltteki kusurları kapatmak için kullanılan renkli kapatıcılar hangi bölge ve sorunlar için kullanılıyor diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

YEŞİL KAPATICILAR

Cildinizde kızarıklık sorunu yaşıyorsanız işte bu kapatıcı sizin için ideal olacaktır. Kızarıklıklar, sivilceler, kılcal damarlar gibi nötrlemek istediğiniz kısımları yeşil kapatıcı ile kolayca yapabilir ve kusursuz gösterebilirsiniz.

MOR KAPATICILAR

Kapatıcı seçerken aslında zıt renginin sorunu çözdüğünü düşünmeniz daha kolay karar vermenizi sağlayacaktır. Morun karşıtı sarı olduğundan, cildinizdeki soluk görünüm, sararmış bir cilt tonu mor kapatıcı ile kolayca çözülür ve sağlıklı görünür.

SOMON KAPATICILAR

Kadınların en büyük sorunu olan göz altı morlukları pembe ya da şeftali tonlarındaki kapatıcılarla giderilebilir. Cildinizdeki mavimsi kılcal damarları da bu tondaki bir kapatıcı ile nötrleyebilirsiniz.

TURUNCU KAPATICILAR

Bu renk daha çok esmerlere hitap ediyor. Koyu renk tonundaki ciltlerde renk dengesizlikleri ve koyu halkalar görülebiliyor. İşte bu noktada turuncu renkteki kapatıcılar devreye girerek sorunu çözüyor.