Neon Makyaj Nasıl Yapılır?

Güzellik ve Makyaj

Sevgili Bayanlar biliyorsunuz ki Neon Makyaj bu sene trend makyaj çeşitlerinden biri.Peki evde sizler Neon Makyaj nasıl yapacaksınız onu anlatmaya çalışacağız.

2012 Yaz Makyaj Trendi Neon Renkler..

Günlük kullanımdan çok gece makyajı için uygun olan neon renklerde makyaj yapmak iiçin, öncelikle renk seçimini doğru yapmalısınız. Fazla abartılı olmayan bir makyajın püf noktası, neon mavi ya da yeşil tonlarında bir far tercih etmeniz ve farınızın koyu tonunda bir göz kalemi kullanmanız. örneğin neon mavi göz farınızı, koyu lacivert göz kalemi ya da eyelinerla kombinleyebilirsiniz.

Rimelsiz olmaz

Göz makyajınızın en önemli tamamlayıcısı elbette rimel. özellikle neon makyaj yaptığınızda gözlerinizi daha belirgin hale getirebilmek için mutlaka koyu renk rimel uygulamalısınız. Aksi takdirde neon renklerin arasında gözleriniz kaybolacaktır.

Pembeden uzak durun

Farınızı alırken mutlaka elinizin üzerinde deneyin. Teninize en çok uyan rengi tercih etmeniz çok önemli. Neon renklerin içinde mavi, yeşil, sarı ya da turuncu tonları far olarak kullanmak için oldukça uygun. Ancak pembeden uzak durmalısınız. çünkü pembe tonları gözlerinizin şiş görünmesine neden olacaktır. Bizce bu rengi dudaklarınızda kullanmanız çok daha doğru bir karar.

Abartıdan kaçının

Bu kadar ilgi çekici renkleri yüzünüzün her yerine sürmenize gerek yok. Makyajda abartıya kaçmak genelde tepki alan bir şeydir ki, bunu neon renklerle yapmaya kalktığınızda sonuç çok daha korkunç olabilir. Yüzünüzde sadece bir noktaya odaklanın; gözlerinize veya dudaklarınıza. Eğer neon farlar kullandıysanız, dudaklarınız doğal tonlarda olsun ya da tam tersi.

Göz farınız hafif olsun

Eğer sahne sanatçısı değilseniz, gözlerinizin üzerine blok halde neon renkler sürmeniz pek de hoş görünmeyecektir. Bunun yerine hafif gölgelendirmeler yapmayı ve farı mümkün olduğunca dağıtmayı deneyin. Sonuç çok daha güzel olabilir.

Ve dudaklar

Neon rujunuzu sürerken fazlasıyla dikkatli olmalısınız çünkü bu renkler hatayı çok belli eder. Bunun için rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza rujunuzun rengine yakın bir tonda kalem çekin ve içini de boyayın. BU hata yapma olasılığınızı minimuma indireceği gibi, rujunuzun çok daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.