Koltuk Altı Kararması İçin Maske Tarifleri

Cilt Bakımı Sağlıklı Yaşam

Koltuk Altı Kararması İçin Maske Tarifleri

Tüm etkenlerden sonra ortaya çıkan ve fiziksel anlamda büyük zorluklar yaşatabilen koltuk altı kararması kadınların en büyük cilt problemlerinden bir tanesidir.Sürekli olarak havasız kalması, arka arkaya tıraş etmek, sıcak ağda ve bilmeden kullandığınız kimyasal deodarant’lar koltuk altı bölgenizde kararmaya neden olurlar.Peki koltuk altında meydana gelen bu kararma nasıl tedavi edilir? Gelin sizler için sunduğumuz doğal yöntemlere birlikte bakalım!

 

 

PİRİNÇLİ TARİF

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı sirke.

Hazırlanışı:
 Bütün malzemeleri cam bir kapta karıştırıp, koltuk altına uygulamalısınız. 15 dakika kadar bekleyip sonrasında, kürü ovarak çıkarıp hafif sıcak su ile durulamalısınız. Daha sonra limon suyu ile temizlemelisiniz. Daha çabuk etki etmesi için bebek pudrası kullanabilirsiniz.

ELMALI TARİF

Malzemeler: 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı elma suyu ve 1 çay kaşığı limon suyu.

Hazırlanışı: Malzemelerin tamamını cam bir kapta karıştırdıktan sonra koltuk altına sürmelisiniz. Kurumasını bekleyip, yıkadıktan sonra bebek pudrası uygulayabilirsiniz.

BALLI TARİF

Malzemeler: 1 çorba kaşığı süzme bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı yoğurt.

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir arada karıştırıp, koltuk altına sürmelisiniz. İyice kuruduktan sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bu karışımlar, koltuk altında bulunan ve kötü kokular oluşmasına neden olan bakterileri yok ederek aslında bir nevi deodorant görevi de görmektedir.