Kavanoz Etiketleri Nasıl Temizlenir?

ev temizlik Genel

Kavanoz Etiketleri Nasıl Temizlenir?

Eve sık sık giren cam kavanozların etiket yapıştırıcıları çok sinir bir şekilde ne kadar yıkarsanız yıkayın çıkıyor ya telle ovmanız gerek ya da defalarca bulaşık makinesinde yıkamak gerek ama etiket yapıştırıcılarını kavanozdan kolayca sökmenin iki yolu var birincisi mikrodalga , boş kavanozu 2 dakika boyunca mikrodalga fırında ısıtıp dikkatlice  kuru bir bezle silebilirsiniz.

Diğer etiket temizleme yöntemi ise belki silikon olmayan yapıştırıcılarda çok daha iyi işe yarayacaktır. Bu temizleme yöntemi için 1 kaşık sıvı yağa iki kaşık kabartma tozu dökün ve karıştırın. Kuru bir kağıt havluyu karışıma daldırıp etiket kalıntısını ovalayaın ir kaç kere tekrar etmeniz gerekir ama yağ ve kabartma tozu  karışı etiket artıklarını temizliyor..

Bu güzel mama kavanozlarını her yerde kullanabilirsiniz, içerisinde kek pişirip çocuğunuzun okul çantasına koyabilirsiniz, çeşitli süsler yapabilir bahçeler için mum kavanozları haline getirebilirsiniz , hatta baharat takımları bile oluşturabilirsiniz tabi üzerindeki yapıştırıcıyı çıkartabilirseniz..

Bulaşık makinesi tam olarak temizlemiyor, tel ile ovunca izler kalıyor süngerle falan zaten mümkün değil .. Fakat bu silikon yapıştırıcı mikrodalgada eriyip gidiyor… Yapmanız gereken cam kavanozları kapaksız olarak 2 dakika mikrodalgada ısıtmak daha sonra dikkatli olarak çünkü kavanozlar ısınıyor, çabucak bir penye bezle silmek. Eriyen silikon kolayca çıkıp gidiyor sonra bir de normal olarak yıkamanız gerek tabi.. Sonuç gördüğünüz gibi tertemiz bir kavanoz..