Isırgan Otunun Saç’a Faydaları

Saç Bakımı
Saçlarınızın reklamlarda gördüğünüz gibi canlı, parlak ve sağlıklı olması size hayal gibi mi geliyor. Ne yalan söyleyelim bize de öyle geliyordu.. Ancak düşününce o saçlara sahip olan kişinin bizden bir farkı yok ve muhtemelen pratik bir yöntemi vardır diye düşündük.. Bizde bunu araştırmaya başladık. Saçlarımızın parlak ve canlı olmasını sağlayan bitkinin adı Isırgan Otu.. Saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak aslında çok kolay! Isırgan otu mucizesini siz de deneyin..

2 sap ısırganı sapları ve yaprakları ile birlikte küçük bir kaba koyup, üzerine 1 su bardağı kaynar suyu dökün. Ocağın altını açıp, 3 – 4 dakika kadar da kaynatın. Kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıp 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen ısırganın suyunu güzelce süzün; hatta lapasında kalan suyu da süzgeçte bir kaşık yardımı ile ya da eliniz ile bastırarak süzün. Süzülen bu suyu saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin.Isırganı demlerken, kaba sığması için ikiye ya da üçe kırarak ya da bitkiyi ince ince kıyarak da demleyebilirsiniz. mutlaka eldiven kullanınız!Hergün düzenli olarak bunu yaptığınızda sadece bir haftada bile saçlarınız eski sağlıklarına geri dönmeye başlıyor ve ilk ısırgan suyu tedavisinden itibaren dökülme duruyor. Bir kaç ay boyunca düzenli olarak sürekli yaparsanız eğer, (saç kökleriniz ölmemiş ise) dökülmüş saçlarınızın yeniden canlandığını görme olasılığınız da çok yüksek.Isırgan suyu tedavisi ile  saçlarda gözlenen değişiklikleri şöyle sıralayabiliriz,

  • *Dökülme duruyor,
  • *Saç telleri kalınlaşıyor,
  • *Saçlar gürleşiyor,
  • *Güçleniyor,
  • *Hacim kazanıyor,
  • *Yıpranma azalıyor
  • *Kepeklenmeye iyi geliyor

Isırgan demetler halinde pazarlarda bolca var. Tek bir demet de bir  hafta yeterli geliyor.. Bir demeti bir haftaya bölerek derin dondurucuda buzdolabı poşetlerinde saklamanız mümkün. Her gün bir poşeti açıp, yukarıda anlattığımız şekilde kolaylıkla demleyebiliyorsunuz.