Her Yaşa Uygun Cilt Bakımı Önerileri

Güzellik ve Makyaj

Kadınların olmazsa olmazlarından biri de güzel bir cilde sahip olmak. Erken yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak, daha pürüzsüz, daha canlı, daha az kırışık olan, gözenekleri açık, lekeleri yok denecek kadar az, pırıl pırıl bir cilde sahip olmak için, cildinize bakmak, bakımını yapmak, özen göstermek zorundasınız. Kimileri doğuştan şanslı. Yüzlerine krem sürmeseler dahi pırıl pırıl bir cilde sahipler. Ancak unutulmasın ki herkes bir gün yaşlanacak ve gençliğinizde cildinize gösterdiğiniz özenin meyvelerini yaşlılıkta toplayacaksınız. Peki pahalı kozmetik ürünlerini almadan, evde kendi kendinize yapacağınız bazı uygulamalar ile cilt bakımını gerçekleştirmeniz mümkün mü? Elbette mümkün. Öncelikle hangi yaşta nasıl bir cilt bakımı uygulayacağınızı bilmeniz lazım. Cilt yaşınız ve cilt tipinize göre farklı cilt bakımları uygulamalısınız.
Örneğin 20-30 yaşları arasında iseniz sabahları uyandığınızda yüzünüzü sabunsuz olarak temizlemeli, ardından güzelce durulayıp, kurulamalısınız. Sonra da alkol içermeyen bir tonik ile temizleyip, cildinize uygun bir nemlendirici krem ile bakımı bitirmelisiniz.
30-40 yaşları arasında iseniz sabah uyanır uyanmaz gözlerinizde oluşan şişlikleri ortadan kaldırmak için göz kapaklarınıza salatalık dilimleri ya da çaya batırılmış pamuk koyabilirsiniz. 20’li yaşları geçenlerin göz çevresinde kırışıklar oluşmaya başlıyor. Bunu önlemek, kırışık görünümünü azaltmak amacıyla da yaşınıza ve cilt tipinize göre üretilmiş Uygun yağsız kremleri kullanabilirsiniz.
40-50 yaşları arasında iseniz, sabah uyandığınızda temizleyici sütü içten dışa doğru hareketlerle yüzünüze yedirmeye çalışın. Ciltlerdeki kırışıklığın artmasının en önemli nedeni, nemini kaybetmiş olması. Bu nedenle nemlendirici krem kullanmaktan asla vazgeçmeyin. Yüzünüze yaptığınız bakımın aynısını boynunuza da yapın. Fakat krem sürerken yüzünüzü yukarı doğru hareket ettirin, boynunuzu aşağı doğru…