Harika Bir Düğün İçin 15 Öneri

Evlilik Hazırlıkları

Harika Bir Düğün İçin 15 Öneri

Düğün gününüzün pürüzsüz geçmesi için önerilerimize göz atın. Ve unutmayın, düğün gününe kadar her şeyi en ince detayına kadar planlamalı, ama o gün artık rahatlamalı ve düğününüzün keyfini çıkarmalısınız!

*Gelinliğinizi seçerken, içine sığmak için ölüm orucuna girmeniz gerekecek bedenlerden ve sürekli orasını burasını çekiştirmek zorunda kalacağınız, gecenizi (ve muhtemelen fotoğraflarınızı) mahvedecek modellerden uzak durun. Bütün gün ayakta olacağınızı, yüzlerce insana sarılacağınızı ve sabaha kadar tepinerek dans edeceğinizi göz önünde bulundurun.

*Gelin arabası olarak klasik bir araba kiralayabilir; bu mutlu gününüzde değişik bir deneyim yaşayabilirsiniz.

*Anneannenizin üst komşusunu, çocukluğunuzdan beri görmediğiniz ilkokul arkadaşınızı, iş yerinde selam verdiğiniz herkesi düğününüze çağırmak zorunda değilsiniz. O ne der, buna ayıp olur diye düşünürken, bütçenizi aşmanız işten bile değil. Tebrik faslına eklenecek saatler de cabası. Akılcı davranın; konuk listenizi mümkün mertebe gerçekten birlikte olmak istediğiniz insanlarla sınırlayın. Ve eski sevgililerinizi çağırmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin.

*Gelin çiçeğiniz neden renkli olmasın? Beyaz güllerin arasına serpiştirilecek renkli çiçekler canlı ve taze bir görünüm yaratacaktır.

*Artık çoğu çift, konuklarına şeker yerine minik hediyeler sunmayı tercih ediyor. Bu hediyeler, buzdolabı süslerinden minik biblolara, konukların isimlerinin yazıldığı süslü kutulardan çerçevelere, sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı. Küçük bir davetli grubu için bu hediyeleri elinizde bile yapabilirsiniz. Veya şekerde kararlıysanız, renkli kutular ve kurdeleler gibi detaylarla çok şık paketler yaratabilirsiniz.

*Düğün mekanını süslemede en önemli unsur daima çiçektir. Mevsime ve ortama uygun renkte çiçeklerle her yerin havasını değiştirebilir, hem mekanın girişini, hem de masaları çok şık hale getirebilirsiniz

*Düğünüze katılacak çocuklardan aynı renk elbise giymelerini isteyebilir, veya gelinle damatın önünde yürüyüp etrafa çiçek atmalarını sağlayarak hoş bir hava yaratabilirsiniz

*Konuklarınıza sunacağınız içecekleri de dekorasyonun bir parçası haline getirebilir, farklı dizilimlerle romantik bir hava yaratabilirsiniz.

*Pastanızı süslemek için neşeli gelin-damat figürleri bulabilir, veya geleneksel pasta çeşitleri yerine birer kişilik cupcake ikramları yapabilirsiniz. Konuklar, düğün temanıza uygun renklerde süslenmiş cupcake’lere bayılacaklardır.

*Konuklarınızın aklında ordövr tabağının ne kadar lezzetli olduğu değil, ne kadar eğlendikleri (veya eğlenemedikleri) kalacak. Müzikte masraftan kaçınmayın; iyi bir DJ tutun ve onu yönlendirmek için kapsamlı bir şarkı listesi hazırlayın.

*Bir düğün klasiği olan gelin-damat fotoğrafları için stüdyoya tıkılıp kalmayın. Açık havada, deniz kenarında, ayarlayabiliyorsanız tarihi bir mekanda veya bahçelerde doğal ışıkla çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.

*Son dakikada ters gidebilecek tatsız durumlara karşı yara bandı, ağrı kesici, yedek çorap, firkete, iğne-iplik, çengelli iğne, leke çıkarıcı gibi hayat kurtarıcılar içeren bir acil durum çantanız olsun.

*Bu hayatınızın en güzel günü ve her şeyin çok şık olmasını istiyorsunuz. Ancak ayakkabı seçiminde rahatlığı şıklığın önüne koymazsanız gecenin büyük kısmını acılar içinde geçirebilir, etrafa ‘bitse de gitsek’ diyen gözlerle bakmaya başlayabilirsiniz. Platform topukları tercih edin ve her halükarda çok yüksek topuk giymeyin

Heyecanlısınız ve mideniz hiç bir şey almayacak gibi hissediyorsunuz. Yine de bir şeyler yemelisiniz. Nikah ve tebrik faslı bitene kadar açlıktan bayılarak kendi düğününüzü kaçırmanız hiç de iyi olmaz. Bir de, eğer acil durum çantanızdaki leke çıkarıcıyı kullanmak istemiyorsanız, kırmızı şaraptan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Düğün günü sürekli birilerinin gelip size bir şeyler sormasını istemiyorsanız güvendiğiniz bir kaç arkadaşınızı görevlendirip, sağa sola verilecek bahşişler gibi konuları üzerinizden atabilirsiniz.

Kaynak :msn