Göbek Eritme Hareketleri ve Egzersizleri

Diyet

Göbek eritme egzersizleri, Göbek eritme hareketleri

Sevgili bayanlar egzersiz yazılarımıza son hızımızla devam ediyoruz. Şimdi sizlere göbek eritme egzersizlerini paylaşacağım.

Düz ve sıkı bir karna sahip olmak herkesin hayali. Bunun için yediklerinize dikkat etmenin yanı sıra bazı egzersizleri de uygulamanız gerekiyor.

Spor Eğitmeni Barış Kaymak, göbeksiz bir vücuda kavuşmak isteyen Pudra.com okuyucuları için karın eritme egzersizlerini açıklıyor.

Göbek eritme hareketleri - 2
1. hareket: Swiss ball abdominal crunch
Bel çukurunuz topa değecek şekilde topun üzerine uzanın. Ellerinizi arkada birleştirip tam başınızın arkasını destekleyecek şekilde koyun, nefes vererek gövdenizi yukarıya kaldırın. Ve nefes alarak tekrar ilk pozisyonunuza gelin.Hareketi uygularken topu olabildiğince sabit tutmaya çalışın.

Göbek eritme hareketleri - 3
2. hareket: Vertical leg crunch
Yere düz bir şekilde uzanın ve bacaklarınızı mümkün olabildiğince düz bir şekilde yukarı kaldırın. Ellerinizi arkada birleştirip tam başınızın arkasını destekleyecek şekilde koyun. Nefes vererek kürek kemiklerinizin yerle bağlantısını bozacak şekilde gövdenizi yukarı kaldırın ve tekrar ilk pozisyonunuza geri dönün.Hareketi uygularken çenenizi gövdenize yakınlaştırmamaya dikkat edin.

Göbek eritme hareketleri - 4
3. hareket: Plank
Yüz üstü yere düz bir şekilde uzanın. Dirseklerinizi 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde bükerek yere koyun. Avuç içleriniz yerde açık ya da yumruk şeklinde yerle temasta olabilir. Vücudunuzu düz bir çizgi şeklinde ayak parmak uçlarınızdan destek alarak yukarı kaldırın.Kalça, sırt ve boynunuzun düz bir çizgi şeklinde olması bu harekette çok önemli. Hareketi uygularken olabildiğince sabit kalmaya ve kıpırdamamaya çalışın.

Hareketi biraz daha zorlaştırmak isterseniz bir ayağınızı yukarı kaldırın ve bir süre sonra da diğer ayağınızı kaldırın. 20-30 saniye uygulayıp dinledikten sonra tekrar uygulayabilirsiniz.

Göbek eritme hareketleri - 5
4. hareket: Seated oblique twists
Bu hareketi jimnastik topu ya da dumbell (ağırlık) yardımıyla yapabilirsiniz.Yere oturun ve topu gövdenizin 20-25 cm önünde tutun.
Ayaklarınızı yerden kaldırın. Bu pozisyonda kalın ve gövdenizi hareket ettirerek topu sağ ve sol tarafa döndürün.

Vücudunuzun üst bölgesinin 45 derecelik bir açı almasına özen gösterin.