Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Evlilik Hazırlıkları Saç Modelleri

Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte tatlı bir telaş içerisine giren ve herşeyin en iyisini isteyen gelin adaylarına, ‘gelin saçı’ anlamında çok özel tavsiyeler sunuyoruz. Eğer yakın zamanda evlenmeyi düşünüyor ve düğününüzde yaptıracağınız saç modelinize bir türlü karar veremiyorsanız Trio Kuaför’ün sahibi Sebahattin Karabulut’un özel tavsiyelerine mutlaka bir göz atmalısınız.

Her gelin yıllar içinde gelin olarak ulaşmak istediği bir görüntü zihninde oluşuyor ve gelin adayları bu fikirlekuaföre gidiyor. Bu nedenle gelin adaylarını dinlemek çok önemli. Gelin adayının istediği görüntüyü tam olarak öğrendikten sonra düğünün yapılacağı yer,mekanın özellikleri, gelinliğin modeli ve rengi, damat adayının boyu gibi pek çok kriteri değerlendirerek,uygun bir saç modeli belirleniyor. Gelin adayı ilemutabakata vardığımız saç modelini mutlaka önceden bir veya iki kere deniyoruz. Böylece hiçbir risk taşımıyor.

Gelin adaylarına öneriler

* Eğer gelin uzun boyluysa ve damatla arasında boy farkı çok azsa, saçta boyu yükseltecek modellerönerilmiyor. Topuz bile olsa aşağıda kalanuygulamalar gerçekleştiriliyor. Düğünden 15 gün önce saçın mutlaka bakıma alınması, boya yapılacaksa boya uygulamasının gerçekleştirilmesigerekiyor. Tek renk ve koyu renk yerine, dahayumuşak tonlar ve özellikle gölge, ışıltı taşıyan saçlar tavsiye ediliyor. Arada ton farkı olan saçlar, ışıklabirlikte çok daha güzel bir görüntü oluşturuyor.

* Gelin adayının yüz hatları çok sertse, sıkı bir topuz asla önerilmiyor. Genellikle evlilik kararı düğünden çok önce alındığı için gelin adaylarının çoğunlukla uzun saçlı oluyor ancak orta uzunluktaki saçlarda istenirse postiş ile boyu uzatılabilir.

* Gelin adayı kısa saçlı ise ve böyle gelin olmak istiyorsa, maşalı ve wag’lı, ıslak görüntülü uygulamalaryapılabiliyor.

Gelin başının en önemli özelliği

Gelin başında en önemli özellik ise modelin dayanıklı olması… Saçın, bütün bir gün ve gece bozulmadan kalması isteniyor. Çünkü gelin adayları en çok bir süre sonra formunu kaybederek yüzlerine düşen saçlardan rahatsız oluyor. Bu nedenle de topuz en çok tercih edilen model. Ancak topuzda da klasikaltyapının üstüne modern dokunuşlar yaparak, günümüz trendini yakalıyoruz. Duvak modeli de çok önemlive saçı kapatmayan modellerin tercih edilmesi gerekiyor.

Geçen yıllarda doğal görünümlü saçlar yoğunlukla isteniyordu ancak son bir yıldır biraz daha uğraşılmışmodeller ve modern topuzlar talep görüyor. Gelin adayları saç renginde en doğal renklerine yakın tonlarıtercih ediyor. Çünkü fotoğraflarını yıllar sonra çocuklarına gösterdiğinde, doğala en yakın halinin en güzel şekliyle görünmek istiyorlar.