Eski Kotları Değerlendirmenin 7 Yolu

Bayan Giyim KENDİN YAP & HOBİ Moda

Eski Kotları Değerlendirmenin 7 Yolu

Sosyetiklerim bu sene kendin yap ,eskileri değerlendirme projeleri trendler arasında.Bugün sizlere eski kot pantolonunuz varsa onu değerlendirmenin 7 yolunu paylaşıyoruz.Bakalım eski kot pantolonları nasıl değerlendirebiliriz.

Batik:

Sanırım eski kotları yenilemenin en favori yollarından birisi batik boyamadır. Bu tekniğin güzel yanı desen ve renk olarak limitlerinizin olmaması. 2-3 rengi karıştırarak kendinize özel tasarımlar yaratabilrisiniz. Üzerine çamaşır suyu ya da boya sıçramış kotları bu şekilde değerlendirebilirsiniz

Zımbalar:

Geçen sene çok popüler olan ve hala popülerliğini devam ettiren zımbalar sanırım eski kot pantolonlara asi bir hava katmak için en iyi yollardan birisi. Şekil, büyüklük ve renkleri ile çok geniş bir yelpazede satın alabileceğiniz zımbaların kullanım analarıda çok geniş. İsterseniz sadece arka ceplere düz olanlardan uygulayabileceğiniz gibi sivri olanlar ile pantolonunuzun ön ceplerinin çevresini kaplayabilir ya da dikiş hizası düz çizgiler yapabilirsiniz

 Color Blocking

Batik boyama alternatif olarak eski kot pantolonlarınıza color blocking uygulayabilirsiniz özellikle pantolonun her yerini değilde belirli bir bölgeyi boyamak istiyorsanız. Çok basit bir uygulama ve çok az malzeme ile yapabileceğiniz bir uygulama ihtiyacınız olan eski bir kot pantolon, kumaş boyası, fırça ve maskeleme için bant.

Ombre (Renk Geçişi)

Ombre tekniğide son zamanlarda belirli aralıklarla canlanan bir renk geçişi ve gölgeler ile uygulanan bi teknik. Color blocking gibi ombrede eski kot pantolonlarınıza kolayca uygulayabiliceğiniz bir yenileme. Omre kotlara boşuna para vermektense biraz vakit ayırarak kendi ombre pantolonlarınızı yapabilirsiniz.

Kot Pantolonda Dantel:

Son zamanlarda trend olan bir yenileme arıyorsanız dantel yenilemer tam size göre. Her türlü giysi, ayakkabı ve takıda kullanılan dantelleri neden eski kotlarınızı yenilemek için kullanmayasınız ki ? Zımbalardaki gibi uygulamak çok eğlenceli ve olasılıklar sonsuz 🙂 Birazcık kumaş yapıştırıcısı ve danteller ile harikalar yaratabilirsiniz.

Kot Pantolonda Fermuar:

Kullanım alanı azmış gibi görünsede kendinizi hayal gücünüze bıraktığınızda aklınızı başınızdan alacak tasrımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Maskülen giyinmeyi seviyorsanız fermuarlar tam size göre.

Yırtık Kotlar:

Bence yırtık kot pantolonlar olmadan tam bir gardropa sahip sayılmazsınız. Yırtık pantolonların fiyatlarının normal olanlardan daha pahalı olduğunuda düşünürsek eski pantolonlarınızı bir köşeye atmak yerine bu şekilde değerlendirebilirsiniz.