Elma Sirkesindeki Gizli Şifa

Güzellik ve Makyaj

Elma sirkesindeki Gizli Şifa,

 

ALLAH dogadaki her bitkiye bir şifa gizlemiş, hiç birşeyi sebebsiz yaratmamış ve biz kullarının hizmetine sunmusdur.biz kullar için ne büyük lutuf…

Yediğimiz meyveler, yemeğini yaptığımız sebzeler ve süslenmek için kullandığımız değerli taşlar, doğru ellerde ve doğru işlemlerden geçirildiğinde birer şifa kaynağına dönüşebilmektedir. Tıpkı sindirim sistemimiz ve dişlerimizi için kuvvetlendirici ve rahatlatıcı etkisinden dolayı bol bol tükettiğimiz elmanın sirkesinin mucizevi etkileri gibi.

Elma, başlı başına çok faydalı bir meyvedir. Sindirim sistemini düzenler, ısırılarak yenildiğinde dişleri kuvvetlendirir. Hatta limon ve nane ile birlikte kaynatıldığında soğuk algınlığına bile iyi gelir.

Bunun yanında elmadan yapılan sirke de inanılmaz faydalara sahiptir ve tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır. Elma sirkesi her derde davadır ancak en büyük etkisi cildedir. Elma sirkesi pamuklu beze dökülüp önceden temizlenmiş cilde sürüldüğünde tonik görevi görür, gözenekleri sıkılaştırır, bakterileri öldürür ve daha da önemlisi ciltteki lekeleri giderir ve daha aydınlık, parlak bir cildin oluşmasını sağlar.

elma sirkesinin faydaları Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin cildi üst tabakadaki ölü derilerden arındırdığı da bilinmektedir. Bunun yanında saç bakımında da kullanılan elma sirkesi daha parlak ve kepeksiz saçların bir numaralı formülüdür. Bunun için de içerisinde elma sirkesinin bulunduğu suyla saçlar yıkanmalı ve iyice durulanmalıdır. Sağlıklı şekilde zayıflamanın yolu da elma sirkesinden geçmektedir. Sabahları aç karnına içilen sulandırılmış elma sirkesi metabolizmayı hızlandırır ve bağırsakların da temizlenmesine yardımcı olur.

Her gün içilmesi gereken elma sirkesi vücudu ödemlerde de temizleyerek kişinin kendisini daha hafif hissetmesini sağlar. Şifası saymakla bitmeyen elma sirkesinin varislere de iyi geldiği bilinmektedir. Bunun için de elma sirkesine batırılmış havluyu varisli bölgelere tutmalısınız. Elma sirkeli havluyu bacaklarınızdaki varisli bölgelere sardıktan sonra bacaklarınızı yüksek bir yere dikerek 45 dakika bekletmeniz gerekiyor. Bunu her akşam yaptığınızda bacak damarlarınızın ferahladığını, kan dolaşımının hızlandığını ve varislerinizi gözle görülür bir şekilde azaldığını göreceksiniz.
Elma sirkesi suyla üretilerek kullanılır.

Doğrudan cilde değdirilmesi ya da içilmesi rahatsızlık verebilmektedir. Örneğin bir çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ilave edilerek durulaştırılması sağlanmalıdır. Saçtan cilde, kilolardan varislere kadar güzellik ve estetik adına her güzelliğin anahtarı elmayı ve elma sirkesini hayatınızdan eksik etmemenizi öneriyoruz.