Çimen Suyunu Faydaları

Sağlıklı Yaşam

Çimen suyunu faydaları

Çimen Suyu İçinde 100`den Fazla Vitamin ve Enzim Barındırırİçinde 100`den fazla vitamin ve enzim barındıran ve özel yetiştirilmiş çimlerden elde edilen `çimen suyu`, kanı yenileme özelliğiyle dikkat çekiyor. Tadı pek de hoş olmadığı için genelde tek yudumda içilen ve ağız tadını düzeltmek için peşinden bir dilim portakal yenen bu ilginç içecek hakkında 10`dan fazla kitap yazıldı. Özel tohumları olan bu çimen , yine özel olarak yetiştiriliyor.

1 hafta içinde büyüyen çimenin besleyici unsurlarından tam olarak faydalanabilmek için mutlaka suyunun içilmesi gerekiyor; çünkü örneğin salataya karıştırarak yendiğinde herhangi bir faydası görülmüyor . Uzmanlar günde 57 gram çimen suyunun insan vücudu için yeterli olacağını; alıştıktan sonra ise bunun en fazla 114 grama kadar çıkarılabileceğini belirtiyor.

Çimen Suyu K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 Gibi Vitaminler İçerir
K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 gibi vitaminler içeren `çimen suyu`nun içindeki mineraller de bir o kadar fazla: Bakır, demir, magnezyum, potasyum, manganez, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfür, bakır, çinko sodyum, bor , krom, kobalt ve molibden. Çimen suyu yüzde 70 oranında klorofilden oluşuyor. Klorofil ise ışığın `ilk ürünü` olduğu için diğer bütün elementlerden daha fazla ışık enerjisi içeriyor. Tanınmış beslenme uzmanı Bernard Jensen , çimen suyunun sindirilmesinin sadece birkaç dakika aldığını ve bu süreçte çok az vücut enerjisi tüketildiğini belirtiyor.

Çimen suyunun faydalarından bazıları ise şöyle:

– Kanı temizleyip kan dolaşımını düzenler
– Hemoglobin üretimini artırır
– Diş çürümelerini önler
– Ağızda 5 dakika tutulursa diş ağrılarını keser , dişetlerini temizler
– Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar
– Toksik ve kanserojen maddeleri nötralize eder
– Karaciğeri temizler
– Kan şekerini düzenler
– Saçların aklaşmasını engeller
– Sindirim sistemini düzenler
– AIDS `in önlenmesine yardımcı olur
– Vücuttaki ilaç artıklarını temizler
– Kötü bakteri oluşumunu engeller
– Vücuttan ağır metalleri temizler
– Cildi yeniler
– Seks hormonlarını düzenler
– Tansiyonu düşürür