Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır Ve Resimleri

Güzellik ve Makyaj

buğulu göz makyajı nasıl yapılır ve resimleri

En önemli nokta, renkleri birbiriyle uygun şekilde karıştırmak. Mavi tonlarından uzak durun, bunun yerine siyah, gri, kahve ve koyu yeşil gölgeler ve çizgiler kullanın. İşte size buğular gözler yaratmanın 6 kolay adımı!

Buğulu gözler için ne gerekli?

* 2 renk göz farı: biri açık diğeri daha koyu ,Göz kalemi , Makyaj fırçası
* Maskara

Adım 1 : Göz kalemi kullanmak

Eğer klasik siyah, kahve ya da gri buğulu gözleri seçtiyseniz, üst kirpik çizgisine bu renklerde yumuşak bir göz kalemini uygulayın. Çizgi göz ortasında daha kalın olmalı. Eğer seçiminiz bu klasik tonlardaki buğulu gözler değilse, mor, veya koyu yeşil kalemle kirpik çizginize bir çizgi çizin. Göz kalemini gözün iç köşesinden dışına doğru uygulayın. Bir gözkalemi fırçası ya da kulak çubuklarının ucundaki pamuklarla bu çizgileri dağıtın.


Adım 2: Alt göz kapaklarını boyamak

Buğulu gözler için anahtar alt göz kapaklarıdır. Bunları boyamak içinse daha açık renkte bir göz kalemiyle alt kirpiklerinizi boyayın. En önemli nokta ise bu boyayı dağıtmaktır. Bunu yaparken de biraz göz farı da uygulayıp dağıtırsanız çok daha buğulu bir bakış elde edebilirsiniz.

Adım 3: Üst göz kapaklarına açık renkte göz farı

Açık renkte bir göz farıyla göz kapaklarınızı boyayın. Köpük ya da krem far kullanmak en iyisi. Kullandığınız far aynı zamanda parıltılı da olmalı.

Adım 4:Koyu rengi uygulamak

Daha koyu renkte bir göz farı seçin. Fırça kullanarak kirpik çizgisinden başlayarak rengi karıştırın. Üst göz kapağınızdaki çıkıntıya kadar koyu renkte farı karıştırarak uygulayın. Göz kalemi yok olana kadar rengi karıştırmalısınız.

Adım 5: Son dokunuş

Gözlerinizin aynı şekilde boyandığından emin olun ve eğer fark varsa aynı olmasını sağlayın.
Bunu yaparken kulak çubuklarının ucundaki pamukları kullanabilirsiniz.

Adım 6: Maskara kullanmak

Siyah renkte maskaranızı uygulayarak buğulu bakışlarınıza kavuşun.

 

 

bihter goz makyaji 337x270 Bihterin Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Göz Makyajı 1.jpg

 

 

Takma Kirpiklerle Seksi Bakislar Gözlerinizdeki etkiyi ortaya çıkarın