Bergüzar Korel Nasıl Form’da Kaldığını Anlattı

Diyet Sağlıklı Yaşam

 Bergüzar Korel Nasıl Form’da Kaldığını Anlattı

Güzel oyuncu Bergüzar Korel, nasıl formda kaldığını anlattı…. İşte Korel’den özel tüyolar!…

Hürriyet’ten Sibel Arna’ya konuşan “Karadayı” dizisinin başarılı oyuncusu Bergüzar Korel nasıl zayıfladığını “Her akşam büyük bir su bardağına iki kuru kayısı ve bir ceviz koyuyorum, bir çubuk tarçın atıyorum. Gece baş ucuma koyuyorum. Sabah uyanır uyanmaz yüzümü bile yıkamadan ilk yaptığım şey o kayısı ve cevizleri yiyip, suyunu içmek oluyor.

En az iki litre su içiyorum. Aktardan alıp, doktor kontrolünde kullandığım birtakım otlarım var. Onlardan çay yapıp bol bol içiyorum. Bakliyat çok tüketiyorum. Proteinimi de alıyorum. En büyük kaçamağım tatlı. Aşırı tatlı seviyorum, çok yapıyorum, çok yiyorum.

Proteinimin yanında muhakkak karbonhidrat da almam gerektiğini biliyorum. Ben çareyi pirinç haşlayıp yemekte buldum. Marul beni çok şişiriyor. Aynı şikâyette olanlara rokayı öneririm. Evimde özel bir arıtma sistemim var. Suyumun tadını hiç bozmuyor ve alkali su içiyorum, düzenli PH ölçümlerini yaptırıyorum. Plastik şişe ya da damacana asla kullanmıyorum. Marketten sebze ve meyve alışverişi yapmıyorum. Her cumartesi Feriköy’deki organik pazara gidiyorum, gidemezsem bir şekilde getirtiyorum. Her sebzeyi ve meyveyi mevsiminde yiyorum.” sözleriyle anlattı.