Bel İnceltmek İçin Egzersizler

Diyet Sağlıklı Yaşam

Lütfen bilinçsiz diyet ve egzersizlerden kaçının.Vücudumuzda ilk yağlanan bölgelerden biri bel bölgesidir. Bu bölgenin her zaman ince ve çekici olmasını istiyorsanız egzersiz yaparak bunu başarmanız mümkün.

Bel İnceltici Egzersizler:

* Sırtüstü yere yatın. Ellerinizi bedeninize paralel olarak kalçalarınızın basen kısmında birleştirin. Bu pozisyonda, kalçanızı yukarıya kaldırıp 10 a kadar sayıp bırakın. Bu hareketi  10 kere tekrarlayın.

* Yere sırtüstü uzanın ve parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışın ve bu sırada omuzlarınızı, boynunuzun konumu aynı kalarak yerden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağınızı düz tutarak yerden 45 derece açıyla kaldırın ve sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. Yatarak bisiklet kullanıyor gibi düşünebilirsiniz. pedal çeviriyor gibi 12-16 kez bacak değiştirerek uygulayın.

* Ayakta dik durun. Ellerinizi belinize koyun. Bu pozisyonda iken önce sağa doğru uzanın. Dik duruma geçin. Sonra aynı hareketi diğer yöne yapın. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayın.

* Yere surtüstü  uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikizini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 10 kez tekrarlayın.

* Mekik hareketini yapabildiğiniz kadar yapın.

* Oturduğunuz yerde, sırtınız dik konumda karnınızı içe çekin 10 saniye nefesinizi tutun ve bırakın. Bu hareketi çalışırken, dinlenirken rahatlıkla istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

* Bol bol yürüyüş yapın. Hem yağlarınızı eritir, hem sağlığınızı kontrol edersiniz.