BAŞAK BURCU EKİM AYI YORUMLARI

burçlar

 BAŞAK BURCU EKİM AYI YORUMLARI

 

BAŞAK BURCU EKİM AYI YORUMLARI

Ayın Olumlaması:

“Olduğum gibi davranmak benim en büyük gücüm; kendimi bu halimle seviyor ve onaylıyorum.”

1 Ekim’de dolunay Boğa burcunda doğuyor. Yeni bir eğitim programına ya da hobilerinizle ilgili bir kursa başlayabilirsiniz.

Üzerinde çalıştığınız bir projede anlaşmaya varabilir, imza atabilirsiniz. Medya, yayıncılık ve hukukla ilgili işlerinizde güzel gelişmeler olabilir. Çocuklarınız, yurtdışı eğitim ve seyahatle ilgili beklentilerinizden güzel sonuçlar alabilirsiniz. Arzu ettiğiniz otomobile uygun bir kredi bulabilir veya birikimlerinizle bu hayalinize kavuşabilirsiniz.

Seyahate çıkmak ve yakın çevrenizle birlikte olmak bu dönemde daha fazla gündeme gelebilir. Günlük yaşamınızda hareketleniyor. Seyahate çıkabilir ya da eğitim fırsatları yakalayabilirsiniz. Yakınlar ve kardeşlerle olan ilişkilerde, sözleşme ve yazışmalarda, internet ve lojistik işlerinde sürüncemede kalan konular netlik kazanabilir. İletişim trafiğiniz yoğunlaşabilir.

6 Ekim’de Güneş ve Plüton arasındaki zorlayıcı kare açısı, her şeyi ve herkesi kendi görüşünüz doğrultusunda yönlendirmek istemenize neden olabilir. İş ve kariyer ortamınızda yaratıcı gücünüzü kullanma isteğiniz artıyor. Kendinizi çekinmeden ortaya koyarak göstermek isteyeceksiniz. Bu nedenle olumlu-olumsuz bütün dikkatleri de üstünüze çekeceksiniz. Geçmişte bastırmaya çalıştığınız ruhunuzun karanlık yüzüyle de bu süreçte yüzleşebilirsiniz. Kıskançlık duygunuz artabilir ve bu durum etrafınızdaki insanları rahatsız edici bir boyuta gelebilir. Davranışlarınızı her zaman kontrol etmelisiniz. Birçok konuda daha tutkulu ve ihtiraslı olmanız söz konusu. Bu nedenle sebepsiz öfke gösterebilirsiniz. Kimseye güvenmek istemeyebilirsiniz. Eski yaralar birden depreşebilir. Bu da sizde psikolojik hasarlara yol açabilir. Bozuk psikolojiniz nedeniyle bazı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Yıllardır tanıdığınız insanlardan gelebilecek düşmanlıklar sizi bir hayli zora sokabilir. Çalıştığınız işte ya da sektörünüzde kendinizi köşeye sıkıştırılmış gibi hissedebilirsiniz.

11 Ekim’de Venüs ve Satürn’ün zorlayıcı açıcı, maddi ve ekonomik koşullara etki etmekte. Haklarınızın elinize geçmesinde zorlanmalar söz konusu olabilir. Mal ve miras mücadelesi yaşamanız mümkün. Bu dönemde az miktarda da olsa ailenizden yardım alacaksınız. Maddi açıdan uzun süre onlara bağlı kalmamalısınız. Para konusunda dikkatlisiniz ancak asla yeterli ölçüde maddi güce sahip olamadığınızı düşünebilirsiniz. Bu dönemde iyi bir bütçe yapmalı ve ona bağlı kalmalısınız. Değişken bir mizaca sahip iyi bir iş duyunuz var. Olayları çok fazla planlamıyorsunuz, ancak içgüdüleriniz çok iyi. Arkadaşlık ilişkileriniz sizin için çok önemli olabilir. Yaşanacak sosyal bir duraklama arkadaşlıklarınızı ve ciddi ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu kısa dönemde bazı mali planlar da yapabilirsiniz. Bu dönemde para harcamaları yapmadan önce dikkatlice bütçe planlaması yapmanız çok önemli. Bir yandan uzun süreli bir tutumluluk sergiliyor diğer yandan da biriktirdiklerinizi hiç düşünmeden harcayabiliyorsunuz. Bunun önüne geçmediğiniz takdirde büyük pişmanlıklar söz konusu olabilir.

22 Ekim haftası Merkür-Plüton arasındaki zorlayıcı kare açısı iş ve sosyal çevrenizde doğru olmayan fanatik düşüncelere kapılmanıza neden olabilir. Duygularınızın farkında olun. Gerek aşk ilişkinizde gerekse arkadaşlıklarınızda uyumlu olmaya titizlikle özen gösterin. Kimseye meydan okumayın. İşyerinizde yoğun bir süreç geçireceksiniz. Size verilen işler ve yeni projeler için endişe etmeyin.

Aşkta duygusal nedenlerden kaynaklanan, keyifsizlik, depresyon ve hoşnutsuzluk söz konusu olabilir. Arkadaşlarınızı eleştirmeyin. Başkaları adına karar almaktan kaçının.

Aşkta fedakâr bir tutum sergileyeceksiniz. Aşırı derecede sadıksınız. Karşınızdaki insan sizden vazgeçse de siz ona bağlı kalmaya devam edebiliyorsunuz.

13 Ekim’de yeniay Terazi burcunda oluşuyor. Bütçenizin dengelerini yerli yerine oturtabilmenizde, gelir ortaklığı ve paylaşım işlerinizin düzenlemenizde size yardımcı oluyor. Seçkinlik arzunuz bu dönemde hayli yükseliyor. Güzel yaşamak istiyorsanız, bunun için kazandıran işlere yönelmekten yanasınız. Ancak bir yandan da sıkboğaz edilmek istemiyorsunuz. Hem kendinizi hem de başkalarını memnun etme çabası içinde olmayın.

Ayın 13-14-15-16 ve 17’nci günleri sosyal ilişkilerinizde, ailevi konularda, yuvanızda ve değerlerinizle ilgili meselelerde uyumluluğu, nezaketi, seçkinliği, huzuru ve paylaşımı gözeteceksiniz. Genel anlamda ay boyunca ilişkilerinizi yeniden yapılandırabilir, iş şartlarınızı çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Finansal konularda olabildiğince az risk almalı ve gerçekçi davranarak hareket etmelisiniz.

Özel yaşamınızda sorunlu ve yorucu bir ilişki içindeyseniz ilişkinizi bitirmeden önce bir kez daha düşünün. Kesin kararınızı içinizde hissederek verin.

27 Ekim ve sonrasında, sizin için önemli olan her konuda öne çıkmak hevesiniz yüksek. Bir yanlışlık veya bir haksızlık gördüğünüzde olaya müdahale etmek isteyeceksiniz.

Hiç kimseye hesap vermek istemeyeceksiniz. Ailenizle ilgili mevzularda, evinizi ilgilendiren meselelerde huzursuz ve hassas bir süreç geçirebilirsiniz.

Nuray Sayarı