BALIK BURCU EKİM AYI YORUMLARI

burçlar

BALIK BURCU EKİM AYI YORUMLARI

 

BALIK BURCU EKİM AYI YORUMLARI

Ayın Olumlaması:

“Benim zihnim ve bedenim harika bir uyum içinde; düşüncelerimi kontrol edebiliyorum.”

1 Ekim’de Boğa burcunda oluşan dolunay, ayın ilk 15 günlük sürecini etkiliyor. Dolunayla birlikte internet, lojistik, medya, reklam, eğitim, yazışma, sözleşmeler, yolculuklar, kardeşler ve yakın çevreyle ilgili konularda sürüncemede kalan işler netleşebilir. Bekleyen sözleşmeler, fikirler ve projeler açıklığa kavuşabilir. Saydığım konularda ısrarcı ve fazlasıyla katı bir tutum içindeyseniz sürece daha gerçekçi bakmaya gayret edin. Gerekirse planlarınızı, tutumunuzu, düşüncelerinizi, ilişkilerinizi ve yolculuk planlarınızı yenilemeye çalışın. Sorumluluklarınızı ve sizi sınırlayan konuları gözden geçirin. Evinize ve aile ilişkilerinize yönelik işlerde ve gayrimenkul alım-satımlarında geldiğiniz noktayı daha net görebilirsiniz. Miras işleri çözülebilir. Tüm bu saydığım temaların iş yaşamınız, kariyer planlarınız veya annenizle bir bağlantısı olabilir. İş yaşamında ve gelecek planlarınızda, üzerinde düşünülmesi ve uzun vadeli hareket edilmesi gereken ilişkiler ya da bağlar var.

Ayın 17-18 ve 19’uncu günlerinde eve, aileye, aile büyüklerine ait güven ve huzur arayışında olduğunuz konular netlik kazanmaya başlayacak.

6 Ekim’de Güneş ve Plüton’un zorlayıcı kare açısıyla, sizin için her şeyi ve herkesi kendi görüşünüz doğrultusunda yönlendirmek isteyebilirsiniz. İş ve kariyer ortamınızda yaratıcı gücünüzü kullanma isteğiniz artıyor. Kendinizi çekinmeden ortaya koyarak göstermek isteyeceksiniz. Bu nedenle olumlu-olumsuz dikkatleri üstünüzde toplayabilirsiniz. Geçmişte bastırmaya çalıştığınız ruhunuzun karanlık yüzüyle de bu süreçte yüzleşebilirsiniz. Kıskançlık duygunuz artabilir.

Bu durum etrafınızdaki insanları rahatsız edici boyuta varabilir.

Davranışlarınızı kontrol etmelisiniz. Birçok konuda daha tutkulu ve ihtiraslı olma eğiliminiz var. Bu nedenle sebepsiz öfkeler gösterebilirsiniz. Kimseye güvenmek istemeyebilirsiniz. Eski yaralar birden depreşebilir. Bu da sizde psikolojik hasarlara yol açabilir. Bozuk psikolojiniz nedeniyle sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Yıllardır tanıdığınız insanlardan gelebilecek düşmanlıklar sizi bir hayli zora sokabilir.

11 Ekim’de Venüs ve Satürn’ün zorlayıcı etkisi, maddi ve ekonomik koşullarınıza etki ediyor. Haklarınızın elinize geçmesinde zorlanmalar söz konusu.

Mal ve miras mücadelesi yaşamanız da olası. Para konusunda dikkatlisiniz, ancak asla yeterli ölçüde maddi güce sahip olamadığınızı düşünebilirsiniz. Bir bütçe yapmalı ve ona bağlı kalmalısınız. Değişken bir mizaca sahip, iyi bir iş duyunuz var. Olayları çok fazla planlamıyorsunuz, ancak içgüdüleriniz çok iyi. Yaşayacağınız sosyal duraklama dönemi size arkadaşlıklarınızı ve ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmenize fırsat verebilir. Bu kısa dönem aynı zamanda size mali bazı kararlar planlama şansı tanır. Bu dönem para harcamalarını yapmadan önce dikkatlice bütçe planlaması yapmanız gerekiyor.

Öte yandan uzun bir süre aşırı tutumluluk sergiliyor sonra da biriktirdiklerinizi hiç düşünmeden harcayabiliyorsunuz.

Bu huyunuzun önüne geçmediğiniz takdirde büyük pişmanlıklar söz konusu. 22 Ekim haftası Merkür ve Plüton’un zorlayıcı kare açısıyla, iş ve sosyal çevrenizde doğru olmayan fanatik düşüncelere kapılmayın. Duygularınızın farkında olun. Gerek aşk ilişkinizde, gerekse arkadaşlarınızla ilişkinizde uyumlu olmaya özen gösterin. Kimseye meydan okumayın. İşyerinizde yoğun bir süreçte olacaksınız. Size verilen işler ve yeni projeler için hiç endişe etmeyin. Aşkta duygusal nedenlerden kaynaklanan, keyifsizlik, depresyon ve hoşnutsuzluk hissi duyabilirsiniz.

13 Ekim’de Terazi burcunda oluşan yeniayda, beklenmedik gelirler sayesinde borçlarınızı ödeyerek rahatlayacaksınız.

Ay boyunca ilişkilerinizi yeniden yapılandırabilir, iş hayatınızda güçlü işbirlikleriyle şartlarınızı çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Finansal konularda olabildiğince az risk almalı ve gerçekçi davranarak hareket etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise sorunlu ve yorucu bir ilişki içindeyseniz ilişkinizi bitirmeden önce bir kez daha düşünün ve kesin kararınızı kalbinizde hissederek verin.

Ayın 27-28 ve 29’uncu günleri, aile çerçevesinde özgür hareket etmek arzunuz ön planda. Sizin için önemli olan her konuda öne çıkmak hevesiniz yükseliyor. Bir yanlışlık veya bir haksızlık gördüğünüzde olaya müdahale etmek isteyeceksiniz.

Arkadaş ilişkilerinizde ve iletişimlerinizde kimseye hesap vermek istemeyeceksiniz. Ailenizle ilgili mevzularda, evinizi ilgilendiren meselelerde, huzursuz ve hassas bir süreç geçirebilirsiniz çünkü bir şeyler yapmak ve hayatınızı yenilemek istiyorsunuz. Ancak bunu hemen yapabilmek de başarabilmek de kolay değil. Bu da sizi gerginleştirebilir. İş ve çalışmalarınızda kendinize yeni kapılar açma ihtiyacınız olacak. Birlikte iş yaptığınız kişilerle ilişkinizi tekrar test etmek isteyebilirsiniz.

Sağlık açısından beden yorgunluğuna dikkat edin.

NURAY SAYARI