Bakımlı Ve Gösterişli Tırnaklar İçin

Güzellik ve Makyaj

Bakımlı Tırnaklar İçin Bakım

Daha güzel ve sağlıklı tırnaklarım olsun istiyorum diyorsanız, sizler için hazırladığımız makalemize bir göz atmalı ve makalemizde yer alan önerileri takip etmelisiniz hanımlar. Bu öneriler ile sizlerde daha güzel ve bakımlı tırnaklara kavuşabilir, bu şekilde fark yaratabilirsiniz.

Yeni tanıştığınız bir insanın tırnaklarına bakarak onun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin; parlak tırnak sağlık göstergesiyken, bakımlı tırnaklar özenli bir kadını anlatır.

Öncelikle sıcak bir duş sonrası tırnaklarınızı kesmenizde yarar var. İyice yumuşayan tırnaklarda bu sayede kırılmalar ve çatlamalar en aza indirgenebilir. Tırnak makasıyla olabildiğince az hamle yapmaya dikkat ederseniz de bu konuda önemli adımlar atmış olacaksınız. Elinize yakışacak şekilde; ne çok kısa ne çok uzun kestiğiniz tırnaklarınızı, şekilli olarak törpüleyin.

Gün içerisinde temizlik malzemeleriyle haşır neşir olmanız gerekiyorsa, mutlaka plastik eldiven kullanın. Böylece tırnaklarınızı güçsüzleşip kırılmaktan kurtarmış olacaksınız. Gün içerisinde ellerinizi alkol ve parfümden uzak tutmaya çalışın.

Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için A ve C vitamini olan yiyecekleri tüketin. Sağlıklı tırnaklarınız, parlaklığıyla göz alacak.