Alüminyum Folyo’nun Bilmediğimiz Kullanım Alanları

ev temizlik Genel

Alüminyum Folyo’nun Bilmediğimiz Kullanım Alanları

Alüminyum Folyo sadece mutfakta değil farklı alanlarda da kullanıldığını biliyormuydunuz.?Alüminyum Folyo eşya taşımadan,tencere parlatmaya,gümüşleri parlatmaya kadar  pek az bilinen bir kaç kullanım alanlarını sizler için derledik.

Tencere Tava Temizliğinde 

Tencere Tava Temizliği
Tencere Tava Temizliği

Kullandığınız Alüminyum folyoyu top haline getirin ve çıkmayan tencere tava dipleri için kullanın. Bu gerçekten etkili bir yöntemdir..

Eşya Taşımada

Eşya Taşımada Folyo

Eşyaları ordan oraya sürüklerken yerler mi çiziliyor ya da fayanslara mı takılıyor o zaman çare Alüminyum folyoda.  Alüminyum bir kaç kez katlayın ve sürüklediğiniz eşyanın ayağının altına sokun ta daaa işte size kolayca sürüklenen mobilyalar..

Kolay Ütünün Sırrı Alüminyum Folyo

Kolay Ütünün Sırrı
Kolay Ütünün Sırrı

Alüminyum folyoyu ütü masanızın altında serin üzerine ütü masasını kılıfını geçirin işte size daha kolay ütülenen çamaşırlar gömlekler ütüyü zaten sevmezken azcık da olsa faydası oluyor daha çabuk bitiyor 🙂

Makasları Bileyin

Makas Bilevleme

En kolay ip ucu kesinlikle bu Makasları bileyin. Tek yapmanız gereken Alüminyum folyo kesmek kesin kesin ve işte keskin makasınız hazır.

Radyatörler Daha Çok Isı Yaysın..!

Daha Fazla Isı İçin

Özellikle kış aylarında her eve şart , bir karton alın peteğin genişliği kadar kesin ve bir kaç kat Alüminyum folyo ile kaplayın bantlayın alın size yansıtıcı radyatör  ile duvar arasına koyun böylece ısı duvar tarafından emilmeyecek Alüminyum direkt odaya yansıtacaktır.

Aynadaki Sır!

Ayna

Aynanın aslı camın bir yüzünün çelik metalik renkle boyanmasıdır eski aynalarda bu boya bozulur ve ortaya hoş olamayan görüntüler çıkar. İşte bu kısımlara ban ile Alüminyum folyonun parlak tarafını yapıştırın. Artık aynayla aranızda da bir sır var ..

 

Renkleri Kararan Gümüş Çatal Bıçaklarınızı Eski Haline Döndürün.

Gümüşleri Parlatma

 

Bunun için herhangi bir kabı alüminyum folyo ile kaplayın, içine 1 litre su doldurun ve 2 çay kaşığı tuz ekleyin. Rengi kararan gümüş parçalarınızı bu suyun içinde birkaç dakika bekletin, ardından temiz su ile durulayın. 

Pastanın Kurumaması İçin

Pastanın Kurmaması İçin

Pastanızın kenarlarının yanmaması için kalıbın etrafına folyo sarabilirsiniz.