7 Adımda Orijinal Çantayı Taklitten Ayırma Yolu

Çanta Modelleri Genel Markalar ve Koleksiyonları

7 Adımda Orijinal Çantayı Taklitten Ayırma Yolu

Kadınların en önemli aksesuarlarından biridir Çanta. Peki aldığınız çantanın taklit mi yoksa gerçekten orijinal mi nasıl ayırt edebileceğinizi biliyor musunuz?

Çantaların  taklitleri bazen orijinalleri kadar güzel gözükse ve fiyatları  cazip olsa da nereye bakmasını bilen biri markaları taklitlerinden çok rahat ayırt edebilir.

7-adimda-orijinal-cantayi-taklitten-ayirma-yollari-www-sosyetikcadde-com
7 Adımda Orijinal Çantayı Taklitten Ayırma Yolları

 

İşte 7 adımda Orijinal çantayı taklitten ayırma yolları

1- Detayların Önemi

Dünyanın en ünlü markaları herhangi bir ürünü piyasaya sürmeden önce ürünün tüm detaylarını dikkatlice kontrol eder. Bunlara dikişler de dahildir; her şey eşit ve muazzam olmalıdır. Göze hoş gelmeyen herhangi bir detayı olan ürün piyasaya sürülmez. Ayrıca, bütün marka çantalar el yapımıdır. Dolayısıyla eğer sizin de gözünüze bozuk gelen bir şey varsa ve satıcılar size bunun “üretim hatası” olduğunu söylerlerse onlara aldanmayın; orijinal marka çantalarda asla üretim hatası olmaz.

2- Klipsler, Düğmeler ve Fermuarlar

Bir çantanın gerçek olup olmadığını anlamak için dikkat etmeniz gereken şey genellikle – bir önceki maddede de belirttiğimiz gibi – küçük detaylardır. Çantalardaki metal klipsler, fermuarlar, düğmeler ve kilitleri özellikle çok dikkatli bir şekilde inceleyin. Yüksek kalite metaryallerden üretilen ürünler her şeyleriyle mükemmel olmalıdır. Çoğunlukla üzerilerine seri numarası ve marka adı da basılmıştır. Bu da gerçek marka çantaların en önemli özelliklerinden biridir.

3- Kullanılan Materyallerin Kalitesi

Ünlü markalar asla sert ve sahte deri kullanmazlar; her zaman yüksek kalitede mükemmel malzemeler kullanırlar. Deri malzemeden üretilen ürünler yağlı veya yapışkan bir dokuya sahip olmamalıdır. Bazı deri marka çantalar esnek ve yumuşak olabilir ama asla orijinal kalıplarını kaybetmezler.

4- Marka İsmi

Bütün bu yukarıda belirttiğimiz detaylara takılıp en önemli şeye bakmayı unutmamanız gerektiğini de hatırlatalım: marka adı. Çoğu zaman taklit çantaların etiketlerinde marka adının ve logosunun değişik bir fontla, muazzam olmayan bir şekilde ve hatta bazen yanlış yazıldığını fark edebilirsiniz. Etiketler bu bakımdan çok önemlidir.

5- Seri Numarası

Seri numarası bir ürünün orijinalliğini gösteren en önemli faktörlerden biridir. Seri numarasının bulunduğu etiket özel bir şekilde mühürlenir ve ürüne dikilir. Bu yüzden ürüne zarar vermeden yerinden sökmek imkansızdır. Sahte ürünlerde ise bu seri numarası genelde bir etikete basılmış ve çantanın bir kenarına yapıştırıcıyla tutturulmuştur.

6- Ambalaj

Genellikle pahalı marka çantalar şık görünümlü ve yüksek kalite materyallerden üretilmiş ambalajların içinde sunulur. Gerçek ürünlerin içinde bulunduğu ambalajın da ürünün kendisi kadar mükemmel olması gerekir. Herhangi bir defo veya renk kayması olmamalıdır. Bunun dışında çantanın yanında gelen bütün aksesuarlar da bir set olarak paketin içine konulur ve bunun için ekstra bir ücret talep edilmez.

7- Ayırt Edici Özellikler

Kafaya koyduğunuz bir marka çanta varsa, bunu almak için mağazaya gitmeden önce mutlaka araştırma yapın. Her marka ve ürünün kendine has farklı özellikleri olabilir.

Örneğin; gerçek Prada çantaların içindeki astarın rengi asla çantanın kendi rengiyle kontrast yaratan bir renkten üretilmez. Dior marka çantaların ise astarları parlak kırmızı renktedir ve astarın tamamına logo ve desenler işlenmiştir.

Bu listemizi bir yere kaydedin ve alışveriş yapacağınız zaman açıp tek tek tüm özellikleri kontrol edin. Ayrıca, marka ürünlere meraklı arkadaşlarınız varsa bu yazımızı onlarla da paylaşabilir ve sahte ürünlere dünyanın parasını vermelerine engel olabilirsiniz.

MYNET