2015 İlkbahar Yaz Makyaj Modası

Güzellik ve Makyaj

2015 İlkbahar Yaz Makyaj Modası

Markaların defileleri moda haftasından büyük bir şölenle sunuldu.Birbirinden şık modellerin sunulduğu bu defilelerde 2015 İlkbahar Yaz Makyaj Trendi belli oldu.

İlkbahar-Yaz sezonu makyajlarını düşününce sizin de aklınıza genel olarak bronz bir ten, parlak dudaklar ve pastel tonlar geliyor değil mi? Aslına bakarsanız, durum bu kez biraz daha farklı…

Podyumlar bize birkaç sürpriz yaptı ve daha çok sonbaharda görmeye alışık olduğumuz buğulu gözleri, kırmızı baskın dudakları karşımıza çıkardı.

2015 İLKBAHAR YAZ MAKYAJ MODA TRENDİ
2015 İLKBAHAR YAZ MAKYAJ MODA TRENDİ

İşte gelecek sezonun 7 makyaj trendi

Oscar de Renta’nın Makyaj Modası

Oscar de Renta'nın Makyaj Modası
Oscar de Renta’nın Makyaj Modası

Oscar de Renta defilesinde ince ve hafif kıvrımlı olarak karşımıza çıkan siyah likit eyelinerları, Saint Laurent ve Cushine et Ochs ekstra uzun kuyruklar halinde kullanmayı tercih etmiş.

İnce uçlu fırçası olan likit eyeliner, kirpik diplerinde istenilen inceliği yakalamak için iyi bir seçim. Kirpik hizası boyunca sürülen kalın eyeliner göz kapaklarını malesef düşük gösterir. Bu nedenle likit eyeliner kullanmak daha avantajlı diyebiliriz.

Bir türlü düzgün bir çizgi çekemiyor ya da elleriniz titriyorsa, kirpik diplerine aralıklı noktalar yapıp sonra bir çizgi oluşturabilirsiniz.

Dolce Gabanna’nın Makyaj Modası

Dolce Gabanna'nın Makyaj Modası
Dolce Gabanna’nın Makyaj Modası

Dolce Gabanna’nın dudak çizgisinin etrafına dağılmış vişne çürüğü lipstikle yaratılan ateşli dudaklarına karşı, Zac Posen ve Missoni’de parlak, flörtöz turuncu-kırmızı tonlarını gördük.

Belirgin bir ruj sürdüğünüzde yüzünüzün diğer yerlerini olabildiğince sade bırakmanız gerekir. Parlak farlardan, simli allıklardan uzak durun.

Defilelerde Göz Makyajı

Defilelerde Göz Makyajı
Defilelerde Göz Makyajı

Göz makyajında patlayan renklerle adeta pop art gördük defilelerde.. Üstelik bu kez değişik materyaller de kullanıldı. Sanatçılar modellerin göz kapaklarında klasik eyeliner yerine ince deri bantlar, saten stikerlar ve lipstikler kullandı.

Farklı tonlarda göz makyajı bu sezon için oldukça uygun..Tabii iyi görünmek için doğru tonu bulmak da büyük önem taşıyor.

Sarışınsanız ve açık renk gözleriniz varsa açık pembeyi, kumral ve açık renk gözleriniz varsa gerçek pembe tonlarını; koyu renk gözleriniz varsa eflatuna çalan pembeleri kullanabilirsiniz.

Esmerseniz ve koyu renk gözleriniz varsa koyu pembeleri kullanabilirsiniz. Eğer gözleriniz ela ya da yeşilse ten rengine çalan pembeleri de deneyebilirsiniz.

Marc Jacobs Makyaj Modası

Marc Jacobs Makyaj Modası
Marc Jacobs Makyaj Modası

Marc Jacobs, nude makyajı bir seviye ileriye taşıyıp gerçekten de ‘yok gibi makyaj’ın hakkını verdi. Maskarasız, fondötensiz yani aslına bakarsanız neredeyse hiç bir şeysiz..
Burada en çok ortaya çıkan pembe dudaklar ve yanaklara hafifçe renk katan belli belirsiz bir allık diyebiliriz.

Makyajsız görünmeye de hazır bir yüz için haftada iki kez yüz maskesi yapmayı unutmayın. Asla makyajınızı temizlemeden uyumayın ve cilt tipinize uygun setler kullanın.

Vera Wang Ve Derek Lam  Makyaj Modası

Vera Wang Ve Derek Lam  Makyaj Modası
Vera Wang Ve Derek Lam Makyaj Modası

Siyah, kahverengi ya da gri çok ağır geldiğinde mor tonları mükemmel bir alternatif..

Derek Lam defilesindeki lavanta renkleri tatlı bir hava yaratmış. Vera Wang ise daha dramatik bir vurgü tercih etmiş.

Eğer koyu göz makyajlarından hoşlanmıyorsanız, içinde gümüş parıltılar olan eflatun bir far kullanmak ışıltılı bir görünüm yaratır.

Tom Ford Makyaj Modası

Tom Ford Makyaj Modası
Tom Ford Makyaj Modası

Dumanlı göz makyajı ilkbahar-yaz sezonu için partileri hatırlatan cinsten kullanılmış. Tom Ford defilesindebir gece önceden kalmış gibi, kömür karası buğulu gözler yaratmış.

Birçok kozmetik mağazada satılan, geniş uçlu ve siyah yağlı kalem ya da krem eyeliner tarzı bir kalem ile göz kapağını tamamen doldurarak bu görünümü yakalayabilirsiniz.

Donna Karan Ve J.Mendel Makyaj Modası

Donna Karan Ve J.Mendel Makyaj Modası
Donna Karan Ve J.Mendel Makyaj Modası

Kahverengi, sıkıcı imajından sıyrılarak bu ilkbahar-yaz sezonu için Donna Karan ile boz tonlarının çok yönlülüğünü ortaya koyuyor.

J. Mendel ise sıcak kumların rengini yansıtıyor.

Kaynak:Elmaelma

Okumanızı Tavsiye Ettiğim Diğer Yazılarım

2014 Sonbahar/Kış makyaj Modası!

Parfüm Vücudun Hangi Bölgesinde Daha Çekici!