127 Yıllık Sağlıklı Yaşam Hikayesi

Sağlıklı Yaşam

127 Yıllık Sağlıklı Yaşam Hikayesi

Trabzon’un Sürmene ilçesinde yaşayan, torununun torunu gören ve genel sağlık durumu oldukça iyi olan 127 yaşındaki Hasan Alagöz, hayatında ilk kez zatürre şikayetiyle doktora gitti.

 Trabzon’un Sürmene ilçesinde yaşayan, torununun torunu gören ve genel sağlık durumu oldukça iyi olan 127 yaşındaki Hasan Alagöz, hayatında ilk kez zatürre şikayetiyle doktora gitti. Halen Trabzon’daki bir hastanede tedavi gören Alagöz, sağlıklı yaşamını, bal, tereyağı, yumurta, et, hamsi ve fındık gibi doğal ürünlerde borçlu olduğunu söyledi.

Sürmene ilçesine bağlı Oylum köyü Hilal Mahallesi’nde yaşayan, resmi kayıtlara göre 103 yaşında olan ancak gerçek yaşının 127 olduğu belirtilen Hasan Alagöz, geçen hafta nefes darlığı sorunu yüzünden Trabzon Ahievren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.

Son 2 yıldır nefes darlığı şikayeti yaşayan ancak 127 yıllık yaşamında ilk kez doktora başvuran Alagöz, hastanede tedavi altına alındı.

Hasan Alagöz, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, padişahlık dönemini gördüğünü ve Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıktığı tarihte evli ve 3 çocuğunun bulunduğunu ifade ederek, gerçek yaşının 127 olduğunu söyledi.

Hayatında ilk kez doktora gittiğini dile getiren Alagöz, “Nefes darlığı şikayetim vardı. Ancak şimdi Allah’a şükür nefesim düzeldi” dedi.

Geçmişte ailesinin geçimini taş ustalığı yaparak sağladığını ancak son 60 yıldır arıcılık yaptığını anlatan Alagöz, “Bal yiye yiye bezerim. Tereyağı yerim. Fındık kavurur cebime koyarım ve yürürken bir yere giderken yerim. Et, hamsi, yumurta yerim” şeklinde konuştu.

Yürüyebildiğini, gözlerinin gördüğünü, kulaklarının duyduğunu ve ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabildiğini belirten Alagöz, sağlıklı yaşamının sırrının doğal beslenmede olduğunu anlattı.

KAYNAK : AA