Zayıflamak İçin Soğuk Su İle Duş Alın

Zayıflamak İçin Soğuk Su İle Duş Alın
Paylaş
 


Zayıflamak İçin Soğuk Su İle Duş Alın 

Dustan sonra vücuda uygulanan soğuk suyun varisten, kilo vermeye, depresyondan, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine kadar bir çok faydası bulunuyor.

Zayıflamak İçin Soğuk Su İle Duş Alın

Soğuk suyla duş almak birçok kişi için, ani bir değişiklik kaldıramayacak kadar büyük bir stres kaynağı olabilir. Soğuk duşu günlük rutine eklemenin iyi bir yolu duşlarınızın son bir dakikasında soğuk suyu açmaktır. Derece derece de sıcak sudan soğuk suya geçişi sağlayabilirsiniz.

İşte soğuk suyla duş almanın vücudunuza olan faydaları… 

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar:

Bu konuda yapılan araştırmalar gösteriyor ki soğuk su, titremeye neden olduğu için metabolik hızı arttırır ve bağışıklık sistemini aktive eder.

Zayıflatır:

Vücudumuz soğuğa maruz kaldığında ısınmak için daha fazla enerji üretmesi gerekir. Bu sayede ısınmaya çalışırken daha çok yağ yakar ve zayıflamaya yardımcı olur.

Kan dolaşımını hızlandırır:

Soğuk su ile duş alanların kan dolaşımının daha hızlı olduğu kaydedilmiştir. Soğuk su kan akışını hayati organlara yönlendirir ve vücudun daha etkin kan dolaşımı yapmasını sağlar. Selülit görünümünün azalmasına da bu nedenle yardımcı oluyor.

Depresyona karşı etkilidir:

Soğuk suyun depresyonun semptomlarını azalttığı bilinmektedir. Depresif zamanlarda soğuk suyun altında bir müddet durduğunuzda kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Cilt ve saçların parlamasını sağlar:

Soğuk su açık gözeneklerin daralmasını sağlar. Bu sayede daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olursunuz. Ayrıca soğuk su ile duş alanların saçlarının daha parlak göründüğü belirtilmektedir.

Testosteron seviyesini artırır:

Soğuk duş alan erkeklerde testosteron seviyesinin daha yüksek olduğu saptanmıştır.

Sperm kalitesini yükseltir:

Sıcak su ve ortamlar sperm kalitesini düşürür. Bebek sahibi olmak istiyorsanız soğuk duş almanız önerilmektedir.

Daha iyi uyku sağlar:

Uyku sorunu olanlara soğuk duş almaları önerilmektedir. Çünkü soğuk suyun sebep olduğu şok sonrasında vücudunuz rahatlayacak ve uykuya dalmada zorluk yaşamayacaksınız.

Nefes alışverişini düzenler:

Soğuk suya maruz kaldığınızda daha derin nefes alma ihtiyacı hissedersiniz. Bu sayede akciğerleriniz açılır ve daha fazla oksijen alımını sağlar

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید