Yüzdeki Yorgunluğu Makyaj İle Gizleyin!

Yüzdeki Yorgunluğu Makyaj İle Gizleyin!
Paylaş
 


Yüzdeki Yorgunluğu Makyaj İle Gizleyin!

Uykusuz geçen bir geceden,veyaz rahatsızlık nedeniyle yorgunluğun yüze yansımasından tüm etkenlerin hepsi maalesef ki yüzümüze yansır. Peki böyle bir zamanda özel bir davet varsa nasıl makyaj yapmalısınız.Yüzdeki yorgunluğu giderip ışıltılı canli bir yüze nasıl sahi olursunuz?  İşte yorgunluğunuzu gizlemek, daha canlı ve güzel görünmek için uygulayabileceğiniz makyaj taktikleri;

Yüzdeki Yorgunluğu Makyaj İle Gizleyin!

Koyu Halkaları Gizleyin

 

Göz Altı Koyu Halkaları Gizleyin

Eğer uykusuz bir gece geçirdiyseniz sizi ele verebilecek şeylerden biri göz altında oluşan koyu halkalardır.Koyu halkaları kamufle etmek için hemen kapatıcınıza uzanmayın. Bunun yerine “color corrector” yani renk eşitleyici kullanabilirsiniz. Göz altındaki renk farklılığını onu nötr hale getirebilecek bir renkle kamufle edebilirsiniz. Renk çemberinde turuncu, mor rengin karşısında bulunur ve mor rengin üzerine uygulandığında onu kapatır. Turuncu yada şeftali tonlarında bir renk eşitleyiciyle koyu görünümden kurtulabilirsiniz. Üzerine de fondöten yada kapatıcı uygulayabilirsiniz.

 

Kaşlarınızı Kaldırın

 

Kaşlarınızı Kaldırın

 

Kaşlarınızı doldurup, kaş kemiğine  uygulayarak daha kalkık göstermek belki aklınıza gelebilecek en son fakat sizi daha zinde göstereceğine emin olabilirsiniz. Uykusuz geçen gecenin sizde bıraktığı yorgun görüntüyü kamufle etmek için göz ve göz çevresine özen göstermelisiniz. Kaş kemiğinize az miktarda kapatıcı yada aydınlatıcı uyguladıktan sonra doğal görünmesi için iyice dağıtmayı unutmayın.

 

Kahverengi Kullanın

 

Kahverengi Göz Kalemi Kullanın

 

Her zaman kullandığınız siyah göz kalemi, yorgun göründüğünüz bir gün için pek uygun bir makyaj malzemesi değildir. Bunun yerine gözlerinizi daha açık gösterecek olan kahverengi bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Doğal görünmesi için dağıtmayı unutmayın. Sadece gözünüzün üst tarafına, kirpik diplerine doğru uygulamanız daha iyi olacaktır.

Kirpiklerinizi Uzatın

 

Kirpiklerinizi Uzatın

 

Kirpiklerinin uzun ve dolgun görünmesini kim istemez ki. Yorgun göründüğünüz zamanlarda sürmenin önemi daha da artıyor. Kirpiklerinizi tek tek yakalayan ve uzun gösteren bir maskara tercih edin. Öncesinde kirpik kıvırıcı da kullanabilirsiniz. Kirpikleriniz ne kadar yukarıda görünürse, gözleriniz de daha iri ve açık görünecektir. Bu da sizi uykunuzu almış gibi gösterebilir.

Göz Pınarlarını Unutmayın

 

Göz Pınarlarını Unutmayın

 

Gözlerinizi daha aydınlık ve canlı gösterecek olan bir diğer makyaj hilesi de göz pınarlarına uygulayacağınız aydınlatıcı. Yorgun göründüğünüz günlerde gözlerinizin iç köşelerine aydınlatıcı yada açık renkli bir far uygulamayı unutmayın. Doğal görünmesi için dağıtmalısınız.

 

Yanaklarınızı Renklendirin

 

Yanaklarınızı Renklendirin

 

Uykusuz kaldıysanız yüzünüzün rengi atmış görünebilir. Canlı ve zinde görünebilmek için yanaklarınızı biraz renklendirmelisiniz. Zaten makyaj yaparken kullanıyor olabilirsiniz ama daha doğal görünen, şeftali tonlarında bir tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bu sizin makyaj yapmış gibi değil de, sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 8 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید