Yüz Hattınız Karakterinizi Ortaya Koyuyor!Yüz Hattınız Karakterinizi Ortaya Koyuyor!

İngiltere’nin York Üniversitesi  araştırmacıları insanların ilk izlenimlerini, 1, 000 yüz resmiyle test etti. 1000 resimle aktarılan 16 sosyal özelliği inceleyen araştırmacılar, yüz ifadelerinin özelliklerini 3 ana grupta topladı; Yaklaşılabilirlik, Gençlik-Çekicilik ve Hakimiyet.

Yüz Hattınız Karakterinizi Ortaya Koyuyor

Yapılan araştırma bu yüz ifadelerinin 100 milisaniyede bir ortaya çıkabildiğini ve göz çevresinin şekli ve gözler, dudaklar, burun arasındaki mesafe gibi ölçülebilir karakteristik özellikte olduğunu öne sürüyor.

Yüz hatlarına bakılarak bir kişinin yaklaşılabilir olup olmadığı, ağız şekliyle ilişkilendiriliyor. Örneğin, gülümseyen kişiler , somurtanlara göre daha yaklaşılabilir bir intiba yaratıyor.

Çekicilik ise şiddetli bir şekilde gözlerle ilişkilendiriliyor. Büyük gözler gençlik dolu olarak algılanıyor. Elmacık kemikleri, kaş yüksekliği ve diğer stereotipik maskülen detaylar ise  hakimiyet ve baskın karakter işareti.

Yüz Şekilleri

Araştırmacılar, tüm karakter özelliklerinin birçok işareti bulunduğunu ve yüz hatlarının yalnız başına bir anlam ifade etmediğini söylüyor.

York Üniversitesi araştırma grubunda bulunan psikolog ve nörolog Tom Hartley,”İnsanlar hakkında ilk düşündüklerimizin onların fotoğraflardaki görüntülerinden etkilenmesi hem çok etkileyici hem de endişe verici bir şey.” diyor.

Fotoğraftaki poz ya da duruş sebebiyle aynı kişi hakkında farklı izlenimlere kapılabiliyoruz.

Fotoğrafın ışığı ve kameranın pozisyonu da fotoğraftaki kişinin yarattığı izlenimde pay sahibi olabiliyor. Bu noktada ise artık profil fotoğrafının ilk izlenimi yarattığı bu çağda, fotoğrafın açısı, ışığı ve nasıl poz verdiğiniz eski yıllara göre daha büyük önem kazanıyor.

Hartley’e gore sonuçlarının büyük çoğunluğu yanlış değerlendirmelerden oluşuyor bu nedenle kariyer, arkadaşlık sitelerinde ve diğer sosyal medya hesaplarında kullanılan resimleri oldukça dikkatli seçmelisiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 2 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید