Yüksek Topuklu Ayakkabı İle Doğru Nasıl Yürünür!Yüksek Topuklarla Yürümek

Yüksek topuklu ayakkabılar kalçamızın daha dik görünmesini sağlayarak vücuda estetik bir görüntü verir. Ama ne kadar güzel dursa da onları kullanmakta bir o kadar zordur. Değil mi? Değil! Gelin birlikte püf noktasına bakalım…

 

Ayakkabınız rahat olmalı


1. Gövde:

Eğer bir ayakkabının bu kısmı şertsiz, ayak incinmesine neden olabilir. Böyle durumlarda bu bölgeye biraz su sıkın ve parmağınızla masaj yaparak cildi yumuşatın. Ya da özel aparatları kullanın.

2. Göğüs kısmı:

Topuğu iç tarafı, ayakkabının altında kalan bazı ayakkabının göğüs parçasıdır ve bu kısım ayakkabının sıkılığını belirler. Eğer bir ayakkabının göğüs kısmı sağlam değilse, giydiğinizde ayaklarınız yere sağlam basmayacaktır.

3. Taban:

Ayakkabının çok mu kayıyor? O zaman bir çift ayakkabı koruyucu alabilirsiniz, ya da ek tutuculuk sağlamak için ayakkabının tabanını bir anahtarla çizebilirsiniz.

4. Parmak ucu:

Eğer ayakkabınızın içinde parmaklarınız rahatsız duruyorsa, size yakın bir Ayakkabıcı gidip ayakkabınızı kalıba koydurabilirsiniz.

Adımlarınızı düzenle


1. Duruş:

Yüksek topuklu ayakkabılar doğal olarak sizi öne doğru durmaya itecektir. Bu yüzden omuzlarınızı ve başınızı geride tutmaya dikkat edin. Denge merkezinizi sağlam tutmak ayaklarınızdaki tansiyonu azaltacak.

2. Adımlar:

Normalde olduğu gibi önce topuğu, sonra da parmak ucunu yere basmak ayakkabınızın topuğunu kırılmasına, ya da bileğinizin burkulmasına neden oluyor. Onun yerine topuğunuzu ve parmak üçünüzü aynı anda yere basabilmek için kısa adımlar atın.

3. Ağırlık:

ağırlığınızın öne doğru verdiğinizde ayak parmaklarınızı hafifçe ayırın. Bu sayede ağırlığınızın ayağınızda eşit paylaştırmış olacaksınız.

4. Kalçalar:

Dengemizi kaybettiğimizde genellikle sert kesiliyor. Bunun yerine kalçalarınızla minnacık ve belli belirsiz bir 8 çekerek daha dengeli ve seksi gidebiliriz.

Doğru destekleri alın

1. Tabanı kaplayan yastıklar: Ayağınızın ayakkabının içinde kaymasını önler ve daha konforlu hissedersiniz.

2. Ağırlık dengeleyiciler: Ayakkabıların göğüs kısmına konulan bu aparatları topuklarınızın rahat etmesini sağlar.

3. Parmak ucu jelleri: Bu jel sayesinde ağırlığınızın çoğunun yüklendiği ön ayak tabanının rahat eder.

4. Açık ayakkabı durdurucuları: Bu aparatları sayesinde parmaklarınızın ayakkabının ön kısmından atılması engelliyor.

5. Destekler: Eğer ayaklarınızın ayası ayakkabınız içinde rahat değilse, bu destekler ayalarınızın daha yüksekte durmasını sağlayacak.

6. Topuk petleri: Bu petler topuklarınızın ayakkabının içinde kaymasını engeller. Böylece daha sağlam basın.

Bacaklarınızı şekillendirin


Bilim adamları sürekli yüksek giymenin alt bacak kasları ve ayak kaslarını gereksiz yere yorduğunu söylüyor.

Fit Flop, Reebok,, Sketchers gibi ayakkabı markaları da topuklu ayakkabılardan kaynaklanan sakatlıkları önleyen ve bacakları şekillendiren ayakkabılar üretiyor.

Arananlar :ayakkabı tasarımları
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Tatlı Krizine Avokado Puding

Tatlı Krizine Avokado Puding Suçluluk hissine kapılmadan yiyebileceğiniz bir tatlı tarifimiz olduğunu söylesek? Ne dersiniz?

0 2 13 Ocak 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید