Yengeç Burcu Mart Ayı YorumuMart Ayı Yorumu 

Sevgili Yengeç,

Mart ayının çoğu sizin için aydınlık ve mutluluk dolu olacak. Güneş şimdi kardeş su burcu Balık’ta, anlayacağınız keyfiniz yerinde. Daha da iyisi, 28 Şubat/1 Mart’ta ki (bulunduğunuz saat dilimine göre) yeniay Balık burcunda 11 derecede, dış ülkelere seyahat, yüksek öğrenim, felsefe, din, yasal konular, basın ve yayıncılığı yöneten, ufkunuzu genişleten ve maceracı dokuzuncu evinizi aydınlatacak.

Yıldız haritanızın entelektüel bölgesi şimdi ön planda olduğundan evinizden çıkıp insanların arasına katılacaksınız. Bu yeni eğilim size birden fazla yenilik getirecek. Dokuzuncu ev, günlük rutinin dışına çıktığımız, çevremizdeki dünyayı daha iyi kavradığımız bölgedir. Eski astrologlar, uluslararası seyahatlerin öğrenmenin vazgeçilmez bir parçası olduğunu düşünürlerdi, şimdi sizin için de bunu yapma olasılığı var.

Olduğunuz yerden ayrılamıyor musunuz? Mart başındaki yeniay ile birlikte, sizin de öğrenme ve büyüme zamanınız gelmiş olacak, üniversiteye gidebilir veya kurslara yazılabilirsiniz. Diğer olasılıklar arasında, seviye sınavına girmek ya da tezinizi savunmak da var. Üniversitede öğretim üyesi iseniz, çok iyi bildiğiniz ve size heyecan veren bir konuyu öğrencilerinize öğretmenin yeni yollarını bulmak isteyebilir veya bir araştırma projesi başlatabilirsiniz.
Yıldız haritanızın bu bölgesi ayrıca maneviyat ve Tanrı ile ilişkinizi de yönetir, belki bu ay inzivaya çekilmeye ya da meditasyon yapmayı öğrenmeye karar verebilirsiniz. On ikinci ev iman ve inancı, şimdi ışıl ışıl parlayan dokuzuncu ev ise, inandığınız dinin yazılı dogmalarını yönetir. Belki de dininizin ilkeleri üzerine bir çalışma yapmak isteyebilirsiniz. Bir diğer olasılık da, ünlü felsefecilerin eserlerini incelemektir. Bu ev, neden dünyaya geldiğimiz ve bu dünyaya nasıl daha fazla katkıda bulunabileceğimize dair soruların yanıtlarını bulacağımız yerdir, bu bölge şimdi çok güzel bir etki altında, düşünmeye zaman ayırın ve bir arkadaşınız ya da sevdiğiniz kişi ile vardığınız sonuçlar üzerine konuşun.

Dokuzuncu ev yolculuk ile ilgili olduğundan, aynı zamanda pasaport, göçmenlik ve vize konularıyla da bağlantısı vardır. Bu konularla da ilgileniyorsanız, şimdi gerekli belgeleri doldurmak için çok iyi bir zamandır. Son olarak, yıldız haritasının en entelektüel bölgesi olan dokuzuncu ev, davalar ve yasal sorunları da kapsar, bir patent veya marka tescili başvurusunda bulunabilir, ya da haksızlığa uğradıysanız, dava açabilirsiniz.

Bu yeniayı bu kadar sevmemizin en önemli nedeni, şimdi Yengeç burcunda 11 derecede bulunan Jüpiter’den doğrudan bir ışın alacak olmasıdır ; gördüğünüz gibi, Jüpiter bu yeniay ile işbirliği yapmak için İDEAL bir konumda, ve bunun size çok YARARI olacak! Neptün de yeniaya çok yakın, ve bu durumda size ilham verecek. Hayatınızı yazmakla kazanıyorsanız, ya da yaratıcılıkla ilgili bir iş yapıyorsanız, bu ay çok başarılı sonuçlar alacaksınız. Neptün’den alacağınız ilham çok önemlidir, çünkü Neptün bu konuda Venüs’ten de üstündür. (Neptün, Venüs’ün getirdiği tüm hediyeleri sunabildiği gibi, bunları bambaşka bir boyuta taşır.)

Dokuzuncu ev bize bilgi ve fikir getirmenin yanı sıra, bunları yayar da, yani basın ve yayıncılıkla ilgilidir, bunu göz önüne alacak olursak, Neptün’den bu alanlarda da ciddi bir destek alabilirsiniz. Bu ay yazılarınız mükemmel olacak, o nedenle Mart ayı boyunca yazmaya çok vakit ayırın, özellikle de ayın ilk haftasında.

Tüm Yengeçler Mart ayından çok keyif alacak, ancak doğum gününüz 2 Temmuz artı eksi beş gün içinde ise, bu yeniay size çifte zevk getirecek. Sizin durumunuzda, yeniay size doğrudan konuşacak. Yükseleniniz 11 derecede (ya da yakın bir açıda) Yengeç ise, ya da Yengeç, Balık veya Akrep’te bir gezegeniniz varsa, siz de sıradasınız. Önemli yeniaylardan sonra her zaman not alın, Balık’ta 11 derecedeki bu yeniayı takviminizde işaretleyin, ve takip eden iki hafta içinde olan biteni yazın.

16 Mart’taki dolunay, artı eksi beş gün içinde, yeniden yolculuğa çıkabilirsiniz, ancak bu kez yakınlarda bir yere gideceksiniz. Bu dolunay Başak burcunda 26 derecede ve Satürn ile ideal bir açıda olacak. Bu da, harika bir yolculuğa çıkacağınıza işaret ediyor ; bu seyahatin etkilerini uzun süre hisseceksiniz. Kardeşinizin size verecek önemli haberleri olabilir, ya da bu dolunayda onunla birlikte bir şeyler yapabilirsiniz.

Bu dolunayda bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, bunu yapabilirsiniz zira Merkür gerilemeden çıkmış olacak. (Merkür 28 Şubatta doğru yörüngeye girmişti.) Ancak Merkür, dolunaydan dört gün sonra daha güçlenecek, yani imza işini 20 Marttan sonra yapmanızda yarar var. Merkür 20 Martta, gerilemeye ilk girdiği zamanki açıya dönmüş olacak. Bu, matematiksel olarak anlamlı bir gündür, eğer mümkünse, birkaç gün daha bekleyin. Ancak bekleyemezseniz, imzayı yine de atabilirsiniz. Satürn’ün dolunay ile harika açısı, ay ortalarında meydana gelecek olayların uzun vadeli yararlar getireceğine işaret ediyor.

16 Mart’taki bu dolunay aynı zamanda her tür iletişimi de etkileyecek. Şirketiniz varsa, logonuzu yenilemenin tam zamanıdır. Ayrıca mektup veya e-posta ile bir doğrudan pazarlama kampanyası başlatabilir, şirketiniz için önemli bir reklam kampanyasının lansmanını yapabilir, ya da bu tarihte, artı eksi dört gün, bir tanıtım kampanyasına girişebilirsiniz. (Kampanya tarihiniz 16 Marta ne kadar yakın olursa, o kadar iyi.) Tüm bu alanlar şu anda sizin için çok avantajlı görünüyor. Sosyal medyayı da unutmayın, Twitter ve Facebook’ta yer almıyorsanız, çok eğlenceli ; ve katılması çok kolay ağlardır.

Doğum gününüz 18 Temmuz artı eksi beş gün içinde ise, bu dolunayın etkilerini hissedecek, ve bir hayli yararını da göreceksiniz. Aynı şekilde, yükseleniniz 18 derecede Yengeç ise, ya da doğum haritanızda Balık, Yengeç, Akrep, Başak, Boğa veya Oğlak’ta bir gezegen varsa, siz de dolunaydan yararlanabileceksiniz.
Konu aşka gelince, Venüs Martın ilk dört günü içinde hala evlilik, ortaklık ve yerleşik ilişkiler evinizde olacak, birlikteliğinize sıcaklık ve yakınlık katacak. Evli ya da bekar, 13 Mart çok hoşunuza gidecek, Güneş ile Satürn birlikte çalışacak, sizi daha da yakınlaştıracak ve kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak bir gece verecek. Ay Aslan burcunda olacak, bu akşam için özel bir program yapın ve lüks bir yerlere gidin. (Kutlama yapmak için bir neden bulun! Doğum gününüzü beklemeye ne gerek var?)

Ancak, önemli bir konuda yaptığınız planları şimdilik askıya almanız gerekebilir, çünkü evlilik ve bağlılık evinizin (yedinci ev) yöneticisi olan, ve şimdi sizin en romantik bölgenizde (beşinci ev) bulunan Satürn, 2 Mart-20 Temmuz arasında gerilemede olacak. Temmuz, özellikle de ortasından sonuna kadar, sizin için bu yılın en iyi ayı olacak, o nedenle endişe etmeyin; sizi bekleyen güzellikler var!

Mars’ın ev ve aile üzerindeki baskısı devam ediyor, o nedenle bu konularla çok yakından ilgileniyor olacaksınız, ancak bu durum fazla sürmeyecek. Temmuz sonuna doğru, uzun zamandır içinde bulunduğunuz kısıtlayıcı durumların çoğundan kurtulacaksınız. Gelecek ay, 15 ve 29 Nisan’da çok zor iki tutulma var, sizinle birlikte tüm diğer burçlar da bunlardan etkilenecek ; hiç kimse Nisan ayını, bu iki tutulmayı hissetmeden bitirmeyecek. Dikkat edilmesi gereken, sizi zorlayacak olan 15 Nisan’daki tutulma, ev ve aile konularınıza odaklanacak. Mars, 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilemeye girecek, yani ev ile ilgili bir ikilemi çözmek daha da zorlaşacak. Ancak neler yapmak istediğinizi düşünmek için iyi bir dönem, listenizi hazırlayın, araştırma yapın, ama 19 Mayıs’tan SONRA harekete geçin.

Bu ay, 30 Martta Koç burcunda, kariyer başarıları evinizi aydınlatan yeniay ile sonlanacak. Bu yeniay size, gelecek ay içinde profesyonel yaşantınızda neler olacağına ve işinizin geleceğine dair gelişmeleri izleyebilmeniz için bir pencere açacak. Koç burcunda 11 derecede ve sizin şöhret ve şerefi yöneten onuncu evinizdeki bu yeniay, beklenmedik olaylar gezegeni Uranüs ile kavuşumda olacak.

Bu durum, 30 Mart sonrasında ve Nisan ayının ilk on günü içinde, iş yerinizde hiç beklemediğiniz türden gelişmeler olabileceğine işaret ediyor. Sevdiğiniz müdürünüz işten ayrılabilir, ya da çalıştığınız iş yeri bir başka şirket ile birleşme kararı alabilir. Uranüs tüm olağandışı, beklenmedik ve şaşırtıcı (olumlu ve olumsuz anlamda) olayları temsil eder ve Uranüs’ün büyük bir rol oynadığı dönemlerde neler olacağını kestirmek imkansızdır. O nedenle arkanıza yaslanın ve neler olacağını izleyin. Yengeç burcundaki Jüpiter koruyucunuz olacak, bu olumlu birşey; Jüpiter size, gerek duyduğunuz şans fırsatını sunabilir.
Pluto da bu yeniayda bir hayli hareketli görünüyor, Güneş ve yeniay ile doğrudan 90 derecelik biracıda olacak (yeniay ile Güneş de Uranüs ile kavuşumda), Pluto’nun böylesine zorlayıcı olduğu bir dönemde, bir rakibinizin pazar payınızı kapmak için büyük bir kampanyaya girişeceğini öğrenebilirsiniz. Böyle bir durum gerçekleşirse, bu şirket (ya da kişi) ile başa çıkmanın yolunu bulmalısınız. Bu kişi, hergün birlikte çalıştığınız biri de olabilir, bu da işleri daha da zora sokar.

Size söz etmek istediğimiz son tarih, Balık burcundaki Merkür’ün, Yengeç burcundaki Jüpiter’e uzanacağı 26 Mart, çok güzel bir gün olacak. Bu günde yolculuğa çıkabilir ya da önemli bir sunum yapabilirsiniz. Önemli bir iş görüşmesi randevusu ayarlayabilir veya başvurmak istediğiniz üniversitenin yetkilileri ile biraraya gelebilirsiniz. Ayrıca belgeler imzalayabilir ya da bir davada anlaşmaya varabilirsiniz. Bu gün herşey sizden yana, özellikle de doğum gününüz 3 Temmuz ve yakınlarında bir gün ise. Bu, mücevher değerinde bir gün olacak.

Özet:

Evdeki sorumluluklarınız giderek artıyor. Görünüşe göre bir olay ya da bir kişi (sevdiğiniz bir akrabanıza yardım etmek), sizin evden uzaklaşmanızı engelliyor. Hayatınızı kazanmak için çalışıyor olsanız bile, evdeki sorumluluğunuz adeta ikinci bir iş haline gelmiş ; bu ağır bir yüktür. Uzun sürecek bir yenilemeye girişmiş ya da yeni bir ev arıyor olabilirsiniz, belki de yaşlı bir ebeveyninizin bakımını üstlendiniz. Tüm bunlara neden olan Mars şimdi gerilemeye girecek ve güçsüzleşecek.

1 Mart-19 Mayıs arasında ev ve aile sorumluluklarından az da olsa kurtulup nefes alabileceksiniz. Bu dönemde önemli bir girişimde bulunmayın; Mayıs sonunu bekleyin. Mars, tüm girişimlere itici gücü sağlayan rokettir, bu konuda kabul edilen gerçek şudur: “Mars gerilemesinde bir şeye başlarsanız, kaybedersiniz.” Mars gerilemesinde işler doğru dürüst ilerleyemediği için tam anlamı ile ayağa kalkamaz. Sabırlı olun.

Satürn de 2 Mart-20 Temmuz arasında gerilemede olacak, partnerinizle üzerinde anlaşmaya vardığınız bir planın tekrar ele alınıp yeniden yapılandırılması gerekebilir. Gerilemedeki Satürn yüzünden yakın bir ilişkiniz hakkındaki fikrinizi değiştirebilirsiniz, ne yapacağınıza karar vermek için düşünmeye zamanınız var. Büyüklerin dediği gibi, kuşku duyduğunuz zaman bir şey yapmayın ; oturup bekleyin, doğru yanıt size gelecektir.

28 Şubattaki yeniay ; Martın ilk on günü de çok güçlü olacak ve sizde, uzak bir yerlere yolculuğa çıkma isteği doğuracak. Hediye ve şans gezegeni Jüpiter hala Yengeç burcunda, son on yıl içinde burayı ilk ziyaret edişi, ve 16 Temmuz’a kadar burada kalacak. Jüpiter’in gücünü hissetmediğinizi düşünüyorsanız haklısınız ; Jüpiter gerilemede ve güçsüz halde idi. 6 Martta doğru yörüngeye girecek ve gücüne kavuşacak, yeniay ile yapacağı işbirliği sayesinde, seyahatinizin lüks içinde ve eğlenceli olmasını sağlayacak. Şimdi, Jüpiter’in 16 Temmuz’a kadar güçlü olması ile, kutsal gözde olmanın tüm avantajlarından yararlanacak ve yaşamdan daha çok zevk alacaksınız. Jüpiter yaşamınızın sınırlarını genişletmenizi ve oluşabilecek fırsatları görmenizi isteyecek. Önünüzdeki bu dönemi çok seveceksiniz.

Basın, yayın, yüksek öğrenim ve göçmenlikle ilgili konularda da ilerleme kaydedeceksiniz. Uluslararası alanda çalışıyorsanız, burada da başarılı olacaksınız. Bu yeniayın enerjisini (1-15 Mart arası güçlü) hedeflerinizde ilerlemek için kullanın. Herşey bir yana, su burcu Balık’taki bu yeniay sizin ilham verici bir mekana gitmenizi sağlayacak. Karlı dağlar ya da mavi bir deniz kenarı, her ikisi de kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlayacak.
16 Mart’taki dolunay da sizi yolculuğa çıkmaya teşvik edecek, ancak bu kez daha yakın bir yere gideceksiniz. Satürn çok dostça davranıyor, bu geziye sevgiliniz ya da eşinizle gideceksiniz. Partneriniz kendisini ilginizle şımartmanızı bekliyor ; bu verilebilecek en büyük armağandır ; birlikte ve başbaşa geçireceğiniz bu süre, aranızdaki bağları gü çlen direcektir.

Kariyerinizle ilgili olarak, 18 Martta komisyon, lisans veya prim ödemesi ile ilgili haberler gelebilir, ya da iş yerinden daha iyi bir destek paketi de alabilirsiniz.
Yeniayın 30 Mart artı eksi dört günlük gücü de kariyerinize etki edecek. Şirketteki konumunuzda ciddi ve beklenmedik bir gelişme olabilir. Müdürünüzün aniden işte ayrıldığını ve yerine acilen birisinin getirileceğini öğrenebilirsiniz, ya da görev ve sorumluluklarınız çok farklı bir seviyeye çıkabilir. Bunlar hiç beklenmedik haberler olacaktır. İşinizde ekibinizden birisi ya da partneriniz ile sürekli işbirliği içinde iseniz, fikir birliği etmekte zorlanabilirsiniz. Mart sonu ve Nisan’daki değişken ortamda diplomatik olmaya çalışın. Tetikte ve herseye hazırlıklı olun.

Önemli günler:

En romatik günler (bu günler başka amaçlar için de yararlı olabilir): 5, 6, 9,10, 14, 15, 16, 19, 26 ve 28 Mart.
Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında, ev ve aile bölgenizde gerilemeye girecek. Gecikmeler yaşayabilirsiniz, ya da ev veya aile ile ilgili önemli bir plan konusunda fikrinizi değiştirebilirsiniz. Bir ev ile ilgili yaptığınız fiyat teklifi kabul edilmediyse, yeniden teklif vermeniz istenebilir.

7 Kasım’dan beri gerilemede olan Jüpiter 6 Martta doğru yörüngeye girecek. Bu çok güzel bir haber, çünkü şans gezegeni Jüpiter Yengeç burcunda bulunuyor. Bir dilek tutun sevgili Yengeç; şimdi ile 16 Temmuz arasında bir mucize gerçekleşebilir.

Martın ilk iki haftası yolculuk için çok uygun, sevdiğiniz ile tatile gidin, bir dğier olasılık ise, gittiğiniz yerde merakınızı uyandıracak ve ileride aşık olabileceğiniz birisi ile tanışabilirsiniz.
16 Mart’taki dolunay (artı eksi dört gün), yine eğlenceli ancak kısa bir yolculuk getirebilir. Kız ya da erkek kardeşinizden bir haber de alabilirsiniz. Sözleşmeler konusunda işi ağırdan alın ; Mars gerilemesi nedeni ile işler istediğiniz şekilde gelişmeyebilir.

Kova burcundaki Venüs’ün, Koç burcundaki Uranüs’e sinyal gönderdiği 18 Mart, iş yerinizde para konularını konuşmak için iyi bir gün.
Merkür’ün, Yengeç burcundaki Jüpiter’in yanına geleceği 26 Mart sizin için süper bir gün, güzel haberler alabilirsiniz. Bu da seyahat için çok uygun bir gün gibi görünüyor.

30 Martta Koç burcundaki yeniay sinir bozucu haberler ya da iş yerinizde değişiklikler getirebilir. Üst düzey bir yönetici görevinden ayrılabilir. Gözlerinizi müşterilerden de ayırmayın, bu değişkenlik, önemli bir müşterinin ayrılması şeklinde de ortaya çıkabilir. Fazla dikkat çekmeyin ve olanları izleyin.

Susan Miller
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید