Yağ Yakan Zencefil ÇayıYağ Yakan Çayı

Malzemeler :

1 Buçuk Su Bardağı Su
1 Parca Taze Zencefil
Yarim Limon
Yapılışı:
Zencefil ve limonu bir cezveye alıp icine bir buçuk su bardagı su koyup kaynamaya bırakalım.Kaynayan çayımızı kenara alıp demlenmesini bekleyelim.Ve ılık bir şekilde her sabah aç karnına yemeklerden yarım saat önce içelim.
1 Hafta içilecek
Asagidaki bilgilerde ilginizi cekebilir
Arkadaslar Zencefil zayıflamaya yardımcı olan güçlü bir şifalı bitkidir. Birçok ülkede tarihler boyunca gerçekten sevilerek ve önemsenerek tüketilmektedir. Ancak, Muhtemelen siz daha önce zencefil görmediniz ve zencefilin tadı hakkında fazlaca bir şey de bilmiyorsunuz. Zencefil şeker niyetine rahatça yenebilecek bir şifalı bitki değildir.
Oldukça keskin tat ve aromasının sizi gerçekten rahatsız edeceğine emin olabilirsiniz. Bu gün çeşitli marketlerde satılan zencefilli şekerler dahi rahatça ve zevkli bir şekilde yenebilmekten uzaktır. Ama siz de biliyorsunuz ki zencefilde bulunan faydalı aktif maddeler birçok sağlık sorunlarını giderdiği gibi zayıflatıcı etkiye de sahip ve siz sağlığınıza düşkün olduğunuz kadar zayıflamak da istiyorsunuz. Bundan dolayı zencefil yemek zorundasınız. Peki, ne yapmalıyız?

Zencefilli Bal

Zencefili yarım kaşık bal ile tükete biliriz. Ana yemekten 1 saat önce alınan zencefilli bal gerçekten işe yarayacaktır. Şöyle ki baldaki anlık enerji size katı bir tokluk hissi verirken zencefildeki aromalar ise iştahınızı kapatacak güce sahiptir. Sonuç olarak az yemek ve az enerji sizi gerekten zayıflatacaktır.

Mide Şişkinlikleri Zencefil

uyguluyorsunuz ve sebzeler meyveler derken bir tür şişkinlik ve hazımsızlık sizi rahatsız etmeye mi başladı? Bunun sebebi insan sindirim sisteminin meyve sebze gibi vejetaryen beslenme şekline uygun olmamasıdır.(aslında insan sindirim sistemi unlu mamuller ve hayvansal ürünleri daha iyi sindirir ve onlardan daha çok enerji alır) Bu durumda yine imdadımıza zencefil yetişecektir. Yemeklerden hemen önce veya hemen sonra içilecek zencefil çayı sindirim sisteminizi düzenleyecek ve (sizi diyete karşı soğutacak olan) sindirim şikâyetlerini önleyecektir.
Kolik ve gazlarda Zencefil
Diyettesiniz ve mideniz dâhil bütün sindirim sisteminiz yeniden şekillendi özellikle yeniden boyutlanan mideniz gerçekten küçüldü ancak bu durumda midemizden başlayan ve bağırsaklarımızda devam eden peristaltik* hareketlerin gerçekten güçlü ve düzenli olmasına ihtiyacımız var.
Zencefil pişmiş yemeklerle alındığında gerçekten güçlü bir düzenleyici role soyunur ve ihtiyacımız olan peristaltik hareketlere yardımcı bir etkendir.Bütün bunlardan anladığım şudur arkadaşlar. Zencefil sistemlere yardımcı olarak etkisini gösteriyor. Aslında zencefil bir başrol oyuncusu olmaktan çok, yan rollerle başrol oyuncusunu destekleyen iyi bir yardımcı aktördür.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 5 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید