WhatsApp’ın Yeni Güvenlik Önlemi

whatsappa-yeni-guvenlik-onlemi-geliyorwww-sosyetikcadde-com
Paylaş
 


WhatsApp’ın Yeni Güvenlik Önlemi

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma platformu WhatsApp’a yeni nesil güvenlik önlemi geliyor. Aylar önce uçtan uca şifreleme yöntemiyle sohbetlerdeki güvenliği üst noktaya taşıyan WhatsApp, bu kez uygulama girişlerinde de güvenliği sağlamayı hedefliyor.

whatsappa-yeni-guvenlik-onlemi-geliyorwww-sosyetikcadde-com

Böylece kullanıcılara isteğe bağlı olarak iki aşamalı güvenlik seçeneği verilecek. Bu ayar, Ayarlar > Hesap > Güvenlik adımları takip edildiğinde karşımıza çıkacak. Bu seçeneği işaretlediğimizde WhatsApp bizden 6-karakterli dijital şifre oluşturmamızı isteyecek

Sonrasında isteğe bağlı olarak e-mail ile de güvenlik sağlanabiliyor. WhatsApp, kullanıcıların 6 haneli şifreyi unutmasına karşın böyle bir önlem geliştirmiş. Böylece WhatsApp uygulamasını kurduğumuz her telefona SMS onayından sonra bu şifreyi de girmemiz gerekecek. Fakat şifreyi unutursanız ve e-mail seçeneğini de kullanmadıysanız, WhatsApp’a 7 gün erişemeyeceksiniz. Bu nedenle iki aşamalı güvenlik seçeneğini tercih ettiğinizde, muhakkak e-mail seçeneğini atlamamak gerekiyor.

Bu özellik şimdilik WhatsApp’ın 2.16.341 ve üstü beta versiyonlarında kullanılabiliyor. Henüz tüm kullanıcıların hizmetine açılmadı. Fakat kullanıma açıldıktan sonra bu güvenlik seçeneğini kullanmak isteyenlerin, hatırlarında kalacak bir parola tercih etmesi gerekiyor. Zira parola unutulduğu takdirde uzun süre WhatsApp’a girilemiyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey Hemen hemen hepimiz karşı cinste çekici bulduğumuz tuhaf seyleri

0 2 15 Temmuz 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com