Vücut Tipine Göre Gelinlik SeçimiNe yazık ki her vücut tipi her model gelinliği taşıyamıyor. Eğer vücudunuzu iyi tanırsanız kendinize en yakışan gelinliği kolaylıkla bulur ve hayallerinizdeki gibi en güzel gelin olursunuz. vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgeyi ufak hilelerle kapatabilir, ön plana çıkmasını istediğiniz bölgeyi de ön plana çıkarabilirsiniz.

Tüm gözlerin üzerinde olacağı ve kuşkusuz çok güzel görünmek isteyeceğiniz düğün gününüzde doğru bir gelinlik seçimi ile bunu kolaylaştırabilir ve göz kamaştıran bir gelin olabilirsiniz.

Gelinlik alırken sizinle ilgilenen satışçının tavsiyelerine kulak vermeyi ihmal etmeyin. Her gelin güzeldir fakat siz vücudunuzu ii tanıyarak akıllarda yer edecek bir gelin olabilirsiniz. Önerilerimize kulak verirseniz bu hiçte zor olmayacaktır.

Armut Vücutlar: Kalçalarınız omuzlarınıza göre daha dar duruorsa sizin vücut tipiniz armut vücuttur. Hafif vatkalı gelinlikler bu farkı en aza indirecektir. İnce yerine kalın kumaşlar seçebilirsiniz.

Kalçanız yuvarlak ve genişse kesinlikle düz kesimlerden uzak durmalı, kalın bir bele sahip olduğunuzu düşünüyorsanız V-formlu gelinlikleri tercih etmelisiniz. eğer belim kalın diyorsanız kalın ve geniş kemerli gelinliklerden uzak durmalısınız.

Üçgen Vücutlar: Omuzları geniş, kalçaları dar olan bayanların vücut tipidir. Omuzlardaki bu genişliği kapatmak için üstü düz kesimli modeller kaftandır. Arıca uzun kollu modellerde omuzlarınızın genişliğini saklayacaktır.

Dikdörtgen Vücutlar: Bel oyuntusu belli olmaa omuzlardan kalçaya düz inen vücut tipidir. Bu tarz bir vücut tipine sahip olan bayanlar öncelikle bellerini ortaa cıkaracak büzgülü modelleri tercih etmelidirler.

Kum Saati Vücutlar: İdeal vücut tipi olarakta adlandırılan bayanların belirgin bir belleri, yuvarlak kalçaları ve orantılı göğüsleri vardır. Bu vücut tipindeki bayanlara her model yakışır.

DİĞER ÖNERİLER

* Etek boyları kısa olmadığı için uzun boylu kadınlar hemen hemen her modeli rahatlıkla taşıyabilirler.

* Göbeği olan ve bundan rahatsız olan bayanların tercihi A-formlu gelinlik modelleridir. A-formlu gelinlikler onların kurtarıcısı olucaktır.

* Çok kalın yada çok zayıf kollu olan bayanlar straplez gelinliklerden uzak durmalı, tercihlerini kısa yada uzun kollu gelinliklerden yana kullanmalıdırlar.

* Boynu uzun olan bayanlar saç modellerini açık olarak kullanmaları, kısa olanların ise toplu saç modellerini tercih etmesi gerekmektedir.

* Kısa boyluysanız boyunuzu ve boynuzu uzun göstermenizin yolu V-formlu gelinlikler olacaktır. Bu gelinlikler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

* Sırtınızın güzelliğine güveniyorsanız seçiminizi gönül rahatlığı ile sırtı bele kadar açık olan gelinliklerden yana kullanabilirsiniz

* Dümdüz bir karnınız ve ufak göğüsleriniz mevcutsa düz kesimli gelinlikler sizde çok şık duracaktır.

Kaynak: laperi com

Arananlar :ncl pardesü,tesettür abiye kombin
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Mucize İçecek Altın Süt

 Mucize İçecek Altın Süt Altın süt dediğimiz içeceğin içerisindeki Kurkumin sayesinde Hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor.

0 3 5 Kasım 2018
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید