Vücut Tipine Göre Doğru Etek SeçimiVücut Tipine Göre Doğru

Etek, hangi mevsimde olursak olalım kadınların göz bebeğidir. Çünkü bir etekle aynı anda şık, rahat ve seksi olabilirsiniz. Ancak vücut tipinize göre giyeceğiniz etek tipi de değiştirmelidir. Sizler için dikkat edilmesi gereken noktaları derledik.

Vücut şekliniz ya da kilonuz ne olursa olsun, bütün kadınlar etek giyebilir. Asıl önemli olan, size ve bedeninize yakışacak, doğru seçimleri yapmak. Bu durumda dikkat etmeniz gereken iki konu var, uzunluk ve kesim.

Eğer eteğinizin boyunu ve kesimini vücut hatlarınıza uygun olarak seçebilirseniz, çok daha hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. İşte bizde işinizi kolaylaştırmak için, hangi vücut tipinin ne tarz giymesi gerektiğini araştırdık!

Kısa boylu kadınlar için

Eğer minyon yapılı bir kadınsanız, rahatlıkla diz üstünde biten mini etekleri giyebilirsiniz. de tam sizin vücut tipinize göre çünkü bu kesim bacak boyunuzun çok daha uzun görünmesini sağlar. Uzun ya da maxi uzun elbiseleri ise baş düşmanınız olarak değerlendirebiliriz. çünkü bu elbiseler sizi olduğunuzdan çok daha kısa gösterecektir. Siz, fazla uzun olmayan ve bedeninize oturan etek modelleriyle çok daha hoş görünümlü bir kadın olacaksınız!

Uzun boylu kadınlar için etek modelleri

Uzun boylu bir kadınsanız, bacak boyunuzun olduğundan çok daha uzun göstereceği için, maxi mini eteklerden uzak durmalısınız. Uzun elbiseleri ise yerleri süpürecek kadar uzun olmadıkları takdirde tercih edebilirsiniz. Kloş etekler tam size göre olacaktır. Hem uzun boylu hem de ince bir kadınsanız, iri desenli modelleri, hafif kiloluysanız da minik çiçek desenlerini tercih edebilirisiniz.

Armut vücut tipi için etek modelleri

Bordo, lacivert ya da siyah gibi koyu renkli, evaze etekler armut vücut tipli kadınlar için son derece uygun bir seçim olacaktır. Pileli, dizin hemen üstünde biten etek modelleri de basen bölgesini kamufle etmek için son derece uygun olacaktır. İlgiyi basen bölgenize çekecek dar, kısa, yanları cepli ya da düğmeli modellerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Elma vücut tipi için etek modelleri

Eğer kum saati gibi bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, evaze etekler tam size göre! İlgiyi kalça bölgenize çekmek istiyorsanız, hemen diz üstünde biten modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak cepli, pileli, düşük belli modellerden uzak durmalısınız. Çünkü bu tip etekler ilgiyi karın bölgenize çekecektir. Şifon ya da ipekli kumaşlarla tasarlanmış uçuş uçuş etekler sizin için çok daha uygun olacaktır.

Mini Etek Giymenin Vücuda Etkileri

Mini eteğin sakıncalarından biri, dizleri devamlı olarak birbirine bitişik tutarak, baldır kaslarının gerilme­sine ve dolaylı olarak da yorulmasına yol açmasıdır.

Arananlar :mevlana tipi etekler,
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید