Uyku Problemi Olanlar Bunları Yiyin Mışıl Mışıl Uyuyun :)Uyku Problemi Olanlar Bunları Yiyin Mışıl Mışıl Uyuyun :)

Akşam yemeğinde proteini fazla kaçırdıysanız, uykunuza kaçabilir. Yatmadan 2 saat önce kendinize küçük bir uyku atıştırmalığı hazırlamak ister misiniz? İşte

MUZ

 

Eczaneden uykunuzu getirecek bir ilaç arıyorsanız, hemen vazgeçin ve manava gidin çünkü muz en iyi uyku ilaçlarından biridir

Serotonin ve melatonin dışında magnezyum da içeren bu meyve, kasları gevşetir ve sizi rahatlatır.

PAPATYA ÇAYI

Sakinleştirici özelliği sayesinde tüm gerginliklerde sizi gevşeten bir aracı olarak papatya çayı içebilirsiniz.

Kaygılı, gergin ve sinirli olduğunuzda zor uyursunuz. Bu yüzden sizi gevşetecek olan papatya çayını için ve güzel bir uykuya hazırlanın.

SÜT

Çocukken büyüklerimiz yatmadan önce bize ılık süt içirirdi hatırlıyor musunuz? Sizce sebebi neydi? Sağlıklı bir uyku için, ılık bir bardak süt için.

Süt içeriğinde bulunan trpisin etkisiyle serbestlenen ve organizma için gerekli bir aminoasit olan triptofan sayesinde beyniniz yatışır ve daha sağlıklı bir uykuya dalarsınız.

BAL

Balın lezzeti hepimizce malum ve kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Peki uykuya ne katkısı var?

Bitki çayınızın veya ılık sütünüzün içine bir kaşık bal ekleyin. Etkisini arttıracaktır.

PATATES

Az miktarda fırında pişirilmiş patatesin iyi bir gece uykusuna yardımcı olabileceğini belki daha önce duymamıştınız.

Midenizi yormayacağı gibi, içeriğindeki triptofan sayesinde asit seviyesini düşürür. Etkiyi artırmak için sütle karıştırıp püre olarak tüketebilirsiniz.

Yulaf  Unu

Sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezi olan yulaf içeriğinde melatonin bulunur. Sütle karıştırabilir veya bir parça akçaağaç şerbetiyle tüketebilirsiniz.

BADEM

Kalbinizin dostu olan bademi her gün tüketmeye özen gösterin. Ancak uyku için ekstra etki istiyorsanız, bir avuç yiyebilirsiniz.

Hem triptofan içeren, hem kalsiyum içeren badem, kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır.

KETEN TOHUMU

Hayat her zaman çok iyi gitmez değil mi? Sıkıntıların içindeyken, kendinizi kötü hissettiğinizde, 2 kaşık keten tohumunu salatanıza ekleyin ve tüketin.

Süt veya yoğurt içine de katabileceğiniz keten tohumu, Omega 3 yağ asitleri açısından zengindir ve doğal bir moral vericidir.

KEPEK EKMEĞİ

Papatya çayınıza bir kaşık bal ekleyip içerken yanında bir dilim kepek ekmeği tüketen Vücuttaki insülin biraz serbest kalacak ve triptofan ile seratonine uyku vakti mesajı yollayacaktır.

HİNDİ

Güzel bir uyku için, uykudan 2-3 saat önce ince bir dilim kepek ekmeği üzerine küçük bir parça haşlanmış hindi koyup yiyebilirsiniz.

İçeriğinde bulunan triptofan sayesinde midenizde bir rahatlama sağlar ve uykunuzun gelmesi için sinyaller göndermeye başlar.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 2 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید