Test ve Kontrollerinizi Yaptırın, Hayatınız KurtulsunTest ve Kontrollerinizi Yaptırın, Hayatınız Kurtulsun

Sevgili Beyler ve bayanlar Dr kontrolü çok önemli her zaman ömrümüzü uzatır.Erken tanı hastalığı daha çabuk tedavi etmek için çok önemli.Bu sebeple rutin kontrolleri yaptırmakta fayda var.

Düzenli meme kontrolü yapın, hayatınız kurtulsun

Birçok kanser türü ama özellikle meme kanseri, “erken tanı” ile ölümcül hastalık kategorisinden çıktı. Bu korkuyu yaşamamak (ve önermenin doğru olabilmesi için) yirmi yaşından sonra her iki memenizi de ayda bir kez kontrol etmelisiniz. Mutlaka iki-üç yılda bir doktor muayenesinden geçmeniz çok önemli. Özellikle kırk yaşından itibaren her yıl çektirmeli ve eğer birinci derece akrabalarınızda meme kanseri varsa vücudunuzu sıkı takip altında tutmalısınız.

Mamografi meme kanserini henüz ele gelen bir kitle olmadan, yani kireçlenme aşamasındayken tespit edilebiliyor ve bu sayede meme kanseri çok erken evrede tedavi edilebiliyor. Bu şansı kullanın.

: Kalp sorunlarını belirlemenin en basit yolu

Modern tıbbın kadınlara yönelik önemli uyarılarından biri de, 40 yaşını geçmiş her kadının senede bir kez kardiyolojik check-up’tan geçmesi gerektiği. Ailede kalp krizi hikâyesi bulunanlar için bu daha erken yaşlarda başlamalı. Efor testi bu yaşamsal önem taşıyan check-up’ta başvurulan yöntemlerden biri. Koşu bandında uygulanan ve yaklaşık on dakika süren bu basit test eğer “varsa” kalp ve dolaşım sisteminizle ilgili problemleri ortaya koyuyor.

yaşam kurtarıyor 

Rahim ağzı kanserleri jinekolojik kanserler arasında ikinci sırada yer alıyor ve smear testi sayesinde çok erken safhada teşhis ve tedavi edilebiliyor. Bu nedenle 18 yaşını aşmış ve aktif cinsel yaşamı olan her kadın yılda bir kez düzenli olarak pap smear testi yaptırmalı.  İhmal etmeyin.

Bir şikayetiniz olmasa da yılda bir kez ultrason çektirin

“Erken teşhis hayat kurtarır”  doğrusuyla yılda bir kez yapılması gerekenler listesinin en önemli ve basit testi. Şikâyetiniz olsun veya olmasın çektirin. Sağlığınızla ilgili birçok veriye bu yolla ulaşılabiliyor. Uygulama çok basit ama ulaşılan sonuçlar itibariyle çok çok önemli. İhmal etmeyin, bir şikâyetiniz olsun ya da olmasın.

Yılda bir kez cilt muayenesi kanseri önlüyor

Her yıl düzenli olarak dermatoloji uzmanını da bir kez görmeniz sizi cilt kanseri riskinden koruyacaktır. Ailenizde cilt kanseri olan kişilerin ve vücutta çok sayıda benin varlığı önerinin önemini bir kat daha artıyor. Dermatoskopi adlı yeni ve uygulaması basit tanı yöntemi sayesinde, olası kanser risklerinden gerçekleşmeden kurtulabilirsiniz. Bu şansı değerlendirin.

Periyodik kan tahlilleri hastalıkları ele verir 

35 yaşından itibaren iki yılda bir kan tahlili yaptırmanızda fayda var, bir şikâyetiniz olsun olmasın. Sağlığınızla ilgili birçok olumsuzluğun ortaya çıkarılabileceği ve hemen hepimizin bildiği gibi uygulaması çok basit bir test türüdür. Hayat kurtarır.

önlenebiliyor

Kolon kanseri en sık görülen kanser türleri arasında üçüncü sırada yer alır ve önlenebilir kanserler arasındadır. 50 yaşından sonra bir şikâyet olmasa da 2 ila 5 yılda bir düzenli olarak kolonoskopi yaptırmak gerekir. Kolonoskopiyle kalın bağırsağın tümü incelenebilir, ileride tümöre dönüşebilecek polipleri teşhis edilebilir ve uygulama sırasında alınması sayesinde kolon kanseri oluşma riski önlenmiş olur. Çok çok önemli, hayat kurtarır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید