T Hücresi Tedavisi İle Kansere Umut Geliyor!

t-hucresi-tedavisi-ile-kansere-umut-geliyor
Paylaş
 


T Hücresi Tedavisi İle Kansere Umut Geliyor!

Washington’da Amerikan Bilimin İlerlemesi Derneği toplantısında sunulan araştırmaların sonuçlarına göre 5 aydan fazla yaşaması beklenmeyen 35 ölümcül kan kanseri hastasına uygulanan tedavi, hastaların yüzde 90′ından fazlasının tamamen iyileşmesini sağladı. 18 ay boyunca süren kontrollerde de hastalığın tekrarlanmadığı görüldü..

Bunun için laboratuvarda hastaların kendi vücutlarından alınan T hücrelerinin genetiği değiştirilerek, tümörleri tanımaları ve yok etmeleri sağlandı. Hodgkin dışı lenfoma veya kronik lenfositik lösemi (KLL) hastası olan 40 kişi üzerinde yapılan iki ayrı klinik denemede de hastaların yüzde 80′inden fazlası tedaviye cevap verdi. Ancak uzmanlar, her hastanın tedaviye cevap vermediğini de belirtiyor ve T hücresi tedavisi için önlerinde kat edilmesi gereken uzun bir mesafe olduğunu söylüyor.

t-hucresi-tedavisi-ile-kansere-umut-geliyor

DEFALARCA İSPATLANMALI’

Türk Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Genel Başkanı Tezer KUTLUK:
T hücrelerinin tıpta kullanılması yeni bir şey değil. T hücresi vücudun savunma hücrelerinin en önemlisi. Bu tedavide insandan alınan T hücresi laboratuvar ortamında önce ayrılıyor sonra kansere  karşı en güçlü etkiyi gösterecek şekilde yönlendiriliyor. Daha sonra da hastaya enjekte ediliyor. Imnune (bağışıklık) tedavileri onkolojide ciddi kullanılma potansiyeli olan tedavilerdir. Ancak bu çalışmanın defalarca doğrulanması, ispatlanması ve kullanılması gerek. Devrim niteliğinde buluş diyebilirim ancak Türkiye’de kanser hastaları, ‘Neden bizde yok?’ sorusunu sorup paniğe kapılabilirler. O bakımdan ihtiyatla bakmak gerek.

 T Hücresi Tedavisi İle Kanserli Hücrenin Yok Olması Bilimsel Kanıtı:

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey

Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu 10 Şey Hemen hemen hepimiz karşı cinste çekici bulduğumuz tuhaf seyleri

0 2 15 Temmuz 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید