Spor Salonuna Gitmeden Sağlıklı Yaşamın 7 Yolu

Spor Salonuna Gitmeden Sağlıklı Yaşamın 7 Yolu www.sosyetikcadde.com
Paylaş
 


Salonuna Gitmeden Sağlıklı Yaşamın 7 Yolu

Kendimiz dahil etrafımızdaki birçok insan spor salonuna gidememekten,       yeterli vaktinin olmamasından şikayetçi. Spor yapmayı her zaman bir sonraki güne bırakıyoruz. Fakat günlük hayatınızda birkaç alışkanlığınızı değiştirerek spor salonuna gitmeden yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Spor Salonuna Gitmeden Sağlıklı Yaşamın 7 Yolu www.sosyetikcadde.com

Güne Hazırlanırken Kendinizi Zorlayın

Her sabah dişlerimizi fırçalayıp,      Saçımızı yapıyoruz. Günlük sabah rutininin içindeki bu aktiviteleri yürüyerek, tek bacağınızın üstünde durarak ve hatta squad yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Yürümeyi Sevin

Bir yerden ötekine yetişirken yürümeyi tercih edin. Yavaş tempoda 5 dakikalık bir yürüyüş 13 kalori yakıyor. Hızlı tempoda giderseniz bu sayı 20 kaloriye kadar çıkıyor. O yüzden banyoya bile gidecekseniz koşmayı deneyebilirsiniz!

İneceğiniz Duraktan Önce İnin

Gideceğiniz yerden bir durak erken inip yürümek, yürüme alışkanlığınızı geliştirecek ve sağlığınıza çok daha iyi gelecektir. Hızlı tempoda 10 dakikalık bir yürüyüş 41 kalori yakabilir.

Uzağa Park Edin

İşe veya okula arabayla gidiyorsunuz, arabanızı gideceğiniz yerin otoparkına park etmek yerine biraz uzak mesafeye park edin. İşinize geç kalmadığınız sürece her zaman yararınıza olacaktır.

Asansör Yerine Merdiven Tercih Edin

Sadece merdivenleri çıkmak bile harika bir günlük egzersiz olacaktır. Sadece beş dakikalık bir merdiven tırmanışı 48 kaloriye kadar yakabilir. Özellikle çok katlı ofiste çalışıyorsanız, bu yöntem çok işinize yarayacak.

Öğle Arasında Masanızdan Ayrılın

Yemeğinizi sipariş etmek yerine dışarı çıkıp yemeyi tercih edin. Temiz hava, günün geri kalanında daha iyi bir ruh hali sağlarken, sağlığınıza da iyi gelecektir.

Telefonla Konuşurken Hareket Edin

Gün içinde sayısız telefon görüşmesi yapıyorsunuz, peki ya bunları hareket ederken yapsaydınız? Sadece ayakta durmak bile vücudunuzun kan dolaşımını hızlandıracaktır. 20 dakikalık bir telefon konuşmasında orta dereceli bir tempoda 71 kalori yakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید