Siyah Sarımsak Nedir ve Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Siyah Sarımsak Nedir ve Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir www.sosyetikcadde.com
Paylaş
 


Nedir? ve Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Normal sarımsaktan daha faydalı olduğu söylenen siyah sarımsak, Japonya, Avustralya, Amerika ve Avrupa ülkelerinde mutfak sektöründe oldukça popüler bir yere sahiptir.

Siyah sarımsak aslında bildiğimiz sarımsaktan farklı değildir. Normal sarımsak bir ay boyunca belirli nem ve ısı altında tutularak kontrollü bir şekilde kurutulur.

Bu fermantasyon sonrasında beyaz olan sarımsağın dişleri siyaha döner. Özellikle Asya mutfağında sık sık kullanılan siyah sarımsak çok faydalı olması sebebiyle Avrupa’da da tercih edilir.

Siyah Sarımsak Nedir ve Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir www.sosyetikcadde.com

Peki Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Siyah sarımsak kansere karşı daha etkilidir.   Fermantasyon sonucu kanserle savaşan özellikleri yoğunlaştırılmıştır. Kolesterolü düşüren bir madde içerir ve bu maddenin seviyesi normal sarımsağa göre çok daha yüksektir.

Enfeksiyonlarla daha iyi savaşıyor Siyah sarımsak normal sarımsağın içerdiğinden daha fazla antiseptik, antifungal, antiviral, ve antibakteriyel bileşenler içerir.

Siyah sarımsak normal sarımsaktan 2 kat daha fazla antioksidan içerir. Bu sayede kronik hastalıklar, dolaşım sistemi hastalıkları, romatoid arterit ve ‘a karşı oldukça etkilidir.

Siyah sarımsak kurutulmuş meyve tadına sahiptir.     Daha şekerli ve tütsülenmiş bir tadı vardır. Siyah sarımsak, beyaz sarımsağın aksine na da neden olmaz.

Sarımsağın muhtevasında şekerler, vitaminler (A, B, C vitaminleri), kükürtlü uçucu yağ ve içerisinde zengin olarak allil sülfür bulunuyor. Sarımsağın kokusu ve tadı bu allil sülfürden kaynaklanıyor. Sarımsağın ihtiva ettiği yağ ‘Oleum allicine’ diye adlandırılmaktadır. Sarımsak Yağının 1 miligramı,     15 OE penisilinin gücüne denk çok değerli ve kıymetli bir deva.Hipotansif ile kalp koruyucu bir güce sahip olan beyaz ve siyah sarımsak nelere iyi gelmiyorki:  Uzmanlar gençlik için ve genç kalmak için sarımsağı öneriyor.ne,İltihap kurutulmasına,     Kan basıncı dengelemede,Soğuk algınlığında,nde,  nde çok güçlü etkilere sahiptir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
İlgi Gören Yazılar
Son Yazılar

Bu Maske İle Kırışıklıklara Elveda

Bu Maske İle Kırışıklıklara Elveda  Yaşınız ne kadar genç olursa olsun cildinizde kırışıklıklar başladıysa yaşam

0 4 30 Haziran 2018
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید