Şişkinliği Gideren 10 Yiyecek

Şişkinliği Giderecek 10 Gıda
Paylaş
 


Şişkinliği Gideren 10 Yiyecek

Kilolarından şikayetçi olanların birçoğunun en büyük derdi aslında sisndirim sistemlerinin düzenli çalışmaması ve beraberinde gelen karın şişkinliğidir. Bu şişkinlikten kurtulmak için tüktebileceğiniz 10 faydalı gıda ise şöyle;

LİMON

İçtiğiniz suya bir miktar taze sıkılmış suyu eklemek sindirim sisteminizi hızlandıracak ve vücudunuzun tuzdan arınmasına yardımcı olacaktır.

MEYVELER

Meyveler içerdikleri su ve lif sayesinde sindirim sisteminizi hızlandırma konusunda büyük destek sağlar. Şişkinliği önlemek için tüketmeniz gereken başlıca meyveler ananas, karpuz, muz, üzüm, papaya ve avokadodur.

SEBZELER

Brokoli, karnabahar ve lahana gibi gaz yapan bazı istisnalar dışında birçok sindirim sisteminizin hızlanması için oldukça yardımcıdır. Kuşkonmaz, kereviz ve salatalık şişkinliğinizi azaltmak için bolca tüketmeniz gereken sebzelerdir.

Probiyotikler sindirim sisteminizdeki zararlı bakterilerle mücadele eden yararlı bakterilerin çoğalmasına yardımcı olur. Yoğurt bu yararlı bakterilerden bolca içerir. Yoğurt tüketirken tam tersi etkiye neden olabilecek tatlandırıcı ve katkı maddeleri içermediğinden emin olun. Sade yoğurt her zaman tercihiniz olsun.

 

Maydanoz vücudunuzdaki gazdan kurtulmak için çok güzel bir çözümdür. Özellikle gaz yapan gıdaları maydanozla birlikte tükettiğinizde gaz şikayetinizin azalacağını unutmayın..

Yapılan araştırmalar nanenin mide çeperini koruduğunu ortaya çıkarmıştır. Bununla birlikte sindirim sisteminizi koruyucu birçok özelliğe sahiptir. Naneyi tek başına çay olarak demleyebileceğiniz gibi içtiğiniz diğer bitki çaylarına ekleyerek de tüketebilirsiniz.

FISTIK  EZMESİ

Kontrollü olarak tüketilen şeker ve tuz katkısı olmayan sindirim sisteminizi rahatlatacaktır. İçerdiği niasin sayesinde sindirimi hızlandırır.

BİBERİYE

bağırsak gazlarına iyi gelmesiyle tanınan bir baharattır. Sahip olduğu hoş koku ve aroma sayesinde tüketimi de kolaylaşmaktadır. Biberiyeyi bitki çaylarınıza katabileceğiniz gibi yemeklerinize de ekleyebilirsiniz

ZENCEFİL

Sahip olduğu anti- enflamatuar özellikler sayesinde mide bulantıları ve çeşitli hastalıklardan kaynaklı mide yanması, ekşimesi gibi rahatsızlıkları da önleyici etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra sindirim sistemini hızlandırıcı özelliğiyle de tanınır.

Gaz sancılarınızı anında geçirecek bir gıda varsa o da rezenedir. Sindirim sistemi kaslarını kısa sürede gevşeterek gazın kolayca çıkışını sağlar. Özellikle hamilelikten kaynaklı gaz sancılarında kısa sürede sonuç vermesi nedeniyle tercih edilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 2 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید