Sağlıklı Saç Dipleri İçin Bakım ÖnerileriSağlıklı Dipleri İçin Önerileri

Yağlı saçların, saç dökülmelerinin ve kepeğin başlıca nedeni sağlıksız saç dipleridir. Bu nedenle cildinizdeki gözeneklere gösterdiğiniz bakım ve özeni saç derinizdeki gözeneklere de göstermeniz gerekiyor.

Fashion Model Girl Portrait with Long Blowing Hair

Birkaç basit alışkanlık edinerek ve bir iki özel bakım uygulayarak problemsiz, pırıl pırıl saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç derinizi temizlemeye özen gösterin. Saçlarınızı yıkasanız bile saç derinizi yeteri kadar temizleyemiyor olabilirsiniz. Hergün düzenli olarak şampuanla saçlarınızı yıkamanız saç diplerinizin temizlendiğini göstermez. Hatta her gün şampuanlamak saçınıza zarar verir.

Saçlarınızı yıkarken parmak uçlarınızla yavaşça saç diplerinizi ovmanız gerekiyor. Yağlı saçların, kaşınan saç diplerinin ve kepeğin nedeni yeterince temizlenmeyen olabilir.

Saçlarınızı asla sıcak suyla yıkanmamalısınız. Sıcak su saç derisinize zarar vererek pul pul dökülmesine ve kepek oluşmasına neden olur.Ayrıca sıcak su saçı matlaştırır ve yıpratır.

Sıcak su saç derinize zarar verirken, buhar gözeneklerinizin temizlenmesini sağlar. Özellikle kirli hava saç diplerine işleyerek yağlı saçlara neden olur. Sıcak havluyla saçlarınıza buhar uygulayarak gözenklerinizi temizleyebilirisiniz.

Saçlarınızı düzenli olarak hergün taramanız gerekiyor. Saçlarınızı tarayarak, saç derinizi uyarır ve saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç derisinde oluşan akneler gözeneklerinizi kapatır ve acı verir. İçinde çinko barındıran şampuanlar kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Saç derisinin nefes almasını, kan akışını hızlandırarak saçların güçlenmesi sağlamak için bitkilerden faydalanabilirsiniz. Bunun için size bir tarifimiz var; ihtiyacınız olan 2 yemek kaşığı taze ya da kuru nane ve 1 litre sıcak su…

Kapaklı bir kabın içine sıcak su ve naneyi alın. Kapağını kapatıp demlenmesi için 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda karışımı süzün. Elde ettiğiniz naneli karışımı saç diplerinize yedirerek sürün ve 10 dakika bekleyin. Son olarak ılık suyla durulayın.

Eğer saçlarınızda, kaşlarınızda hatta bazen cildinizde pul pul dökülme ve kuruma varsa bu, seboreik dermatit denilen cilt sorununa işaret ediyor olabilir.

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Koral, bu konuyla ilgili bizi bilgilendirdi

Saç Ve Kaşlardaki Kerpeklenme Hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYIN!

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları

Eski Bebek Beşiğini Değerlendirmenin Yolları  Kullanmadığınız  bebeğinizin eski beşiğini atmayı düşünüyorsanız sakın atmayın! Çünkü bebek

0 2 20 Nisan 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید