Saç Dökülmesine Çözümler

Saç Dökülmesine Çözümler
Paylaş
 


Saç Dökülmesine Çözümler

Görünümümüzü taçlandıran saçlarımız gür ve dolgun olduğunda bizden daha mutlusu yok! Ama bazen yoğun stresten, bazen de başka etkenlerden dolayı çok yavaş uzayan ya da sürekli dökülen saçlarımız sinirimizi bozabiliyor. Uzun, sağlıklı, parlak saçların hayalini kuruyoruz ama bir türlü harekete geçmiyoruz. Bence artık harekete geçme zamanı!

Sadece omzuna birkaç tel saç düştü diye hemen endişe yapmana gerek yok çünkü günde 100 saç teli kaybetmemiz normal. Önemli olan, bu sayının günden güne artmasıdır. Saç dökülmen hakkında endişe etmeli misin, saç neden dökülür gibi konular için Saç Sırları.com’u ziyaret etmeni öneririm.

Şimdi, Saç Dökülmesine Çözüm Olabilecek Önerilerime Göz Atmak İster misin?

Saç Dökülmesine Çözümler

Saç Dökülmesine Çözümler

Saç Dökülmesine Karşı Çözüm:

Her şeyden önce saç dökülmesinin kökenine inip, esas nedeni öğrenmek gerekir. Bunun için de öncelikle bir uzman doktora danışarak sorununun sebebini öğrenmeni öneririm. Sonrasında da saç dökülmesi nasıl önlenir soruna yanıt olarak, tabii ki doktorun verdiği tedavilere ek olarak aşağıdaki önerilerimi dikkate alabilirsin.

-Beslenme Düzenini Gözden Geçir

Beslenme düzenindeki yetersizlikler, ani kilo verme, düzensiz beslenme de saç dökülmesi sorununa neden olabilir. Bu nedenle saç dökülmesi sorunu ile karşılaşmamak ve önlemek için proteinler, vitaminler, mineraller açısından zengin bir beslenme düzeni edinmelisin.

-Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç derini rahatlatmak ve saç tellerinin güçlenerek büyümesini desteklemek için saç dökülmesini önlemeyi hedefleyen, saçı besleyici proteinler içeren ve saç köklerine enerji verecek şampuanları kullanabilirsin. Ayrıca düzenli olarak saç derine, saç serumlarıyla masaj yaparak da kan dolaşımı arttırarak saç büyümesine katkıda bulunabilirsin.

-Stresten Uzak Bir Yaşam

Stres, saç dökülmesine neden olan, hatta artmasını sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Stresi hayatından uzakta tutmak için bol bol spor yapabilir, nefes egzersizleri yapabilir ve sosyalleşmeyi deneyebilirsin.

-Yeterli Uyku

Yorgunluktan, uykusuzluktan bazen bağışıklık sistemimiz çökebilir. Bu durumdan tabii ki saçlarımız da etkilenir ve dökülmeye başlar. Bu duruma engel olabilmek için günde 6-8 saat mutlaka uyuyup, dinlenmeyi asla atlamamalısın.

-Saçlarına İyi Davran

Maşalar, düzleştiriciler, sürekli çekilen fönler saçlarına geri dönüşü zor zararlar verir. O nedenle sık sık ısıyla saçlarını şekillendirmek yerine, saçlarını kendi haline bırakmayı denemeni öneririm.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 15 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید