Sabahları Cildi Bozan 7 Yanlış

Sabahları Cildi Bozan 7 Yanlış
Paylaş
 


Sabahları Cildi Bozan 7 Yanlış

Çirkin Kadın Yoktur..!  Cilt bakımı ve nde  bazı yanlışlar var ki problemleri de beraberinde getiriyor..Cilde yapılan fazla Peeling,Bir kaç gün aynı havluyu kullanmak,Yanlış ürün kullanımı, ve in verilmemesi.Cildi temizleyeyim derken ve nü engellemek için Sabahları için haberimize göz atalım..

Sabahları Cildi Bozan 7 Yanlış

Cildi Fazla Temizlemek

Eğer yüzünüzü yıkadıktan sonra cildiniz kızarıyor veya kabarıyorsa yanlış yoldasınız. Cilt tipinize uyumsuz peeling veya jeller kullanmak yüzünüzdeki doğal koruyucu yağları yok etmenize sebep olur. Eğer kullandığınız lerin cildinize zarar verdiğini düşünüyorsanız onları bir kenara kaldırın ve gece boyunca biriken lerden ılık su ile arının..

Aynı Eski Yüz Havlusunu Kullanmak

Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla ovalıyorsanız havlunuzu her gün değiştirmeniz ve aynı havluyu yıllarca kullanmamanız gerekiyor. Makyaj artıkları, kir veya ölü deriler havluda birikir; havlunun nemli olması bakterilerin hızla üremesine ortam sağlar. Yüzünüzü kullanılmış bir havluya kurulamadan bir daha düşünün deriz.

Ürünleri Yanlış Sırayla Uygulamak

Cilt bakım ürünlerinizi uygulamanın da bir sırası var. Yüz temizliğinizi yaptıktan sonra önce , sonra güneş kremi, nemlendirici, en sonunda ise sürülmeli. Kışın bile cildinizin zararlı ışınlardan etkilenebileceğini ve güneş kreminizi unutmamanız gerektiğini de hatırlatalım.

Gereğinden Fazla Ürünü Karıştırmak

Kozmetik reyonlarında cildinizi besleyecek birçok ürün bulunuyor. Ancak hepsini birden uygulamak felaketle sonuçlanabilir. Özellikle bazı aktif cilt ürünlerini üst üste uygulamak yüzünüzün soyulması, kızarması hatta sivilcelenmesiyle sonuçlanabilir. Mesela retinol içeren kremler ile alpha hydroxy içeren akne ilaçlarının kesinlikle beraber kullanılmaması gerekiyor.

Dudak Çevrenize Göz Kremi Uygulamamak

Göz kreminizi sadece göz çevrenize değil, dudak çevrenize de uygulayın. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları geçirmek zor olduğu için göz kremlerinde kolajen ve elastin arttırıcı yoğun besleyici içerikler bulunur. Dudak çevrenizin de yüzünüzün geri kalanından hızlı yaşlandığını da göz önünde bulundurursak, dudaklarınız bu yardıma mutlu olacaktır.

Ürünleri Uygularken Doğru Hareketleri Kullanmamak

Cilt temizleyicinizi parmak uçlarınıza sürdükten sonra parmaklarınızı burnunuzdan yukarı alnınıza, sonra göz çevrenize ve oradan aşağıya yanaklar ve çenenize doğru yuvarlak hareketler kullanarak uygularsanız kan akışınızı da hızlandırabilirsiniz.

Cildinizi Temizledikten Sonra Uzun Süre Beklemek

Konu cildiniz olunca tembel davranmayın! Yüzünüzü temizledikten sonra  güneş kremi,  Serum,  nemlendirici ya da hangi cilt ürününü kullanacaksanız bir-iki dakika içerisinde uygulayın. Bu sürede gözenekleriniz açık olacağından ürünlerin etkisini daha yoğun hissedeceksiniz.

Marie Claire

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 17 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید