Regl Gecikmesinin 10 Önemli Sebebi!Regl Gecikmesinin 10 Önemli Sebebi!

Her bayanın adet dönemi takvimi farklılıklar gösterir.Adet dönemi kiminde rahat geçerken kimiden sancılı ve adet döneminde yaşanan sinir ve  sancı  bir yana yaşanan gecikmeler de bizleri strese sokmaya yetiyor. Peki bazen haftalar süren bu gecikmeler neden yaşanıyor? İşte adet gecikmesinin en önemli 10 sebebi…

Artan stres seviyesi, gecikme ve adet döngüsünü etkiler.

Tükenmiş hissetmek ve yorgunluk halleri, adet gecikmelerinden sorumludur. Dinlenme, yiyecek ve su eksikliği adet dönemini etkiler.

Grip olmak, soğuk algınlığı veya benzeri hastalıklar, ilaç kullanmak adet kanamasını geciktiren sebeplerdendir.

Hormonların kontrolünün elinde durduğu tiroid, adet döngüsünü geciktirir, durdurur, vücutta hormon fazla ise birçok değişikliğe neden olabilir.

Hayatınızın bir ritmi ve akışı vardır. Aşağı yukarı uyuyup uyandığınız saatler, gün içinde yaptıklarınız, haftalık çalışma temponuz gibi rutinleriniz vardır. Ancak belli bir sebeple bu bozulursa, regl sürecinde değişimler olabilir.

Yeni bir işe geçmek, farklı bir çalışma sistemine başlamak, gece uyanık kalıp gündüz uyumak, farklı zaman dilimlerinde hayat değişimi gibi etkiler sizin dengenizi ve regl tarihlerinizi bozabilir.

Polistik over sendromu, kadınlarda oldukça yaygın bir hastalıktır. Neredeyse her 3 kadından birinde görülmektedir. Bu yüzden adet gecikmesini dikkate alın.

Kilo almak veya vermek, bedeninizde bazı değişimlere sebep olur. Aşırı kilo alımı veya ani kilo verişleri, sizi etkiler.

Eğer kilo kaybetmek için veya özel bir yarışmaya hazırlanmak için vücudunuza fazlasıyla yükleniyorsanız, adet döngünüz etkilenebilir.

Doğum kontrol hapı kullanıyorsanız, adet döngünüzde bazı değişimler olabilir. Hapa başlamadan önce doktorunuza danışın.

Kadınların sıklıkla düştüğü hatalardan biri de yanlış hesaplamadır. Bir adet takvimi tutmanız, yıl boyunca adet gününüzü görmeniz açısından önemlidir.

Arananlar :cocuk boyunluk modelleri,kabarik elbise modekkeri,örgü battaniye modelleri bebek,کاردستی با وسایل دور ریختنی,oyuncak bebekler
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Siyah Kuru Erik ,Sağlam Kemik

Siyah Kuru Erik ,Sağlam Kemik  Prof Dr Müftüoğlu siyah kuru eriğin Kalsiyum zengini bir besin

0 1 6 Aralık 2018
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید