PRP Yöntemi İle Saç Dökülmesi,Sivilce İzi,Kırışıklık Tedavisi

prp
Paylaş
 


PRP Yöntemi ile saç dökülmesi,sivilce izi ve

Doktorlar artık hastanın etinden, kanından (sütünden), yağından yararlanıyorlar. Diyelim, gençleşmek veya daha çok saç istiyorsunuz. Kolunuzdan kan alınıyor, kan özel bir işlemden geçirilip tekrar onarım sağlamak için yüzünüze, elinize veya saçlarınıza veriliyor. Kendi kanınız olduğu için herhangi bir tehlike söz konusu değil.

Geçtiğimiz sene İngiltere’de “Drakula yöntemi” adıyla tanıtılan uygulamada hastadan alınan kan, çeşitli işlemlerden geçirilip cilde enjekte ediliyor. Bu yöntemi aylardır Türkiye’ de uygulayan Dr. Ziya Şaylan, “Onarıcı hücre mucizesinden yararlanıyoruz, nasıl parmağınızı kestiğinizde kanınızda ki onarıcı hücreler ve büyüme hormonları yarayı iyileştiryor ise kanınızdan bu hücreleri izole edip yüzünüze veya saç diplerinize enjekte ettiğimizde yüzünüzün derisi gençleşiyor ve saçlarınızın önce dökülmesi duruyor daha sonrada zarar görmüş saç kökleri onarılıp tekrar canlanıyor.”

Uygulama basit: Koldaki damardan alınan bir tüp kanın içindeki alyuvarlar santrifüjle ayrıştırılıyor, geriye kalan akyuvarlar ve kalsiyum ile yoğunlaştırılıp cilde verildiğinde içindeki büyüme hormonları ve onarım özelliği olan hücreler sayesinde yüze verildiyse kırışıklıklar azalıyor , saç derisine verildiyse saç çoğalıyor , güçleniyor, yara olan yere verildiyse yaralar iyileşiyor !

Şimdiye kadar Mezoterapi adı altında yüze ve ellere bir sürü kimyasal madde enjekte ediyorduk ve sonuçlar tartışmalı idi. Şimdi onarıcı hücre ve büyüme hormonu enjeksiyonlarından sonra 3-4 hafta içinde belirgin bir düzelme ve hücre yenilenmesi gözlemekteyiz.

Bu yöntem bir saç ekimi veya yüz germe yerine geçmez. Mevcut saçlar kalınlaşır, dökülme yavaşlar ve hatta beyaz saçların rengi koyulaşabilir. Eğer saçlarınızdaki hasar 3-4 seneden daha eski ise başarı oranı düşebilir. Yüzünüzde ise kırışıklar ve lekeler azalır hafif bir gerilme olabilir.

Kanın içinde bulunan onarıcı hücrelerin ve büyüme hormonunun mucizevi özellikleri olduğu artık bilinmektedir. Hastanın kolundaki damardan alınan yaklaşık 40 ml kanın (bir kadının adet döneminde kaybettiği kandan az bir mikter) santrifüje konup içindeki alyuvarların ayrıştırılarak geriye kalan ve tekrar yoğunlaştırılan, onarıcı hücreler ve büyüme hormonlarından oluşan kan yaklaşık 3-4 ml’lik bir miktara iniyor. Bu yeni oluşuma sadece kalsiyum ekliyerek aktive ediyoruz ve cilt altına enjekte ediyoruz. Elde edilen serumun 10-15 iğne darbesiyle yüze ve saçlı deriye enjekte edilmesi sonucu dokular sanki yaralanmış gibi iyileşme işlemini başlatıp kendilerini yeniliyorlar. Benzer yöntem diş eti çekilmelerinde, meme kanserinden sonra yapılan şua tedavisi sonucu meydana gelen cilt harabiyetlerinde ve endoskopik olarak reflü ve gastrit gibi hastalıklarda uygulanmaktadır.

Amerikalı bilim adamları onarıcı hücrelerin aynı bir itfaiye gibi hasta ve zarar görmüş hücreleri gidip bulduklarını ve onları yenilediklerini söylemektedirler.

Kaynak:Saylan.com

 

Arananlar :lohusa gecelik,çoçuk yatakları modelleri,sömine modelleri ve fiyatlari,neon giysiler,abiyeler 2012 modelleri tesettur
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید