Oğlak Burcu Mart Ayı YorumuOğlak Burcu Mart Ayı Yorumu

 

Sevgili Oğlak,,

Mart rutin dışına çıkıp nefis bir seyahatin keyfini süreceğiniz bir ay. Bu ay kısa seyahat evinizi aydınlatan Balık burcunda doğan yeniayla başlıyor. Yeniay 28 Şubat/1 Mart (saat diliminize göre) tarihinde oluştu ve ayın ilk on gününde etkili olmaya devam edecek. Bu yeniay her açıdan çok tatlı bir yeniay ve sevgilinizle su kenarında romantik bir seyahat imkanı getirecek. Neptün yeniaya eşlik edeceğindensu kenarı yerine karla kaplı bir tatil yöresine gitmeniz de mümkün.
Mars 7 Aralık’tan beri onuncu şöhret ve onur evinizde turladığından, işinizde büyük bir hırsla çalıştığınızdan hiç şüphe yok ama şimdi kısa bir ara çok iyi gelecek.
Bu yeniayda Jüpiter’in Yengeç burcundan yaptığı mükemmel açı bizi özellikle çok heyecanlandırıyor. Şans ve hediye gezegeni Jüpiter’in yeniaya gönderdiği hoş titreşimler, bu seyahatin uzun zamandır çıktığınız en lüks ve romantik seyahat olacağına işaret ediyor. (Jüpiter şu anda partnerlik ve evlilik evinizde olduğundan sevgiliniz veya eşiniz de mutlaka gelmeli!)
Merkür geçen ay gerilemekteydi ve gecikmelere ve iletişim bozukluklarına neden olmaktaydı ama neyse ki Merkür 28 Şubatta düzeldi. Şimdi ise Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilerken yoğun enerji, cüret ve dayanıklılık isteyen projelerin durmasına ya da içinde bulunduğunuz ekibin enerjik destek ve hevesinin olmayacağına işaret ediyor. Rekabet duygunuz da her zamanki gibi olmayacak ; duygusal iniş çıkışlarınız olacak ve sektörünüzde mücadele etmek istemeyecek ya da o gücü kendinizde bulmayacaksınız. Tatil yapmak için iyi bir zaman. Kariyer planları ve tekliflerin pazarlığı tahmininizden uzun sürecek ve başlaması da zaman alacak.
Mars yasaları, iş ortaklık ve evlilikleri yöneten Terazi’de gerilediğinden yeni bağlılıklar kurmanın ve söz vermenin zamanı olmayacak. Bu ortama karşı savaşmak yerine olayları doğal akışında bırakmalı ve sabırla beklemelisiniz. İşte bu nedenle sonra değil, şimdi kısa bir ara vermeli ve dinlenmelisiniz. Başlatacağınız tüm girişimlerin itici roketi olan Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında tembellik yapacağından yeni bir iş kurmak, ürün ya da servis lanse etmek veya bir yatırım projesini başlatmak için uygun bir dönem olmayacak. (Nişanlanmak veya evlenmek için de 19 Mayıs sonrasını bekleyin.)
Ayın başındaki yeniay çok yaratıcı bir reklam veya tanıtım kampanyası lanse etmenize yardımcı olacak. Bu yeniayda iletişim de ağır bastığından bu tip girişimler ideal olacak. Roman, şiir veya senaryo gibi yazı projelerine başlamak için de çok iyi bir zaman. Jüpiter şu anda işbirliği evinizde bulunuyor ve yeniayda çok baskın. Eğer bu yazı projesinde bir ortağınız varsa birlikte daha başarılı olacaksınız. Yeniayda Neptün’ün varlığı işinize şiirsel sinematik bir yaklaşım ve görsel detaylarda çok güçlü bir görüş getirecek. Gördüğünüz gibi yeniay kelimelerde ne kadar usta olduğunuzu ortaya çıkaracak büyük fırsatlar sunuyor. Bir konuşma yapmanız istenirse, yine çok başarılı olacaksınız. Bu yeniayın sizin için topladıklarından yararlanmamanız yazık olur!
Eğer bir anlaşma imzalamanız gerekiyorsa, iletişim ve anlaşma evinizdeki Neptün’den dolayı çok dikkatli olmalısınız. Neptün yaratıcı işlerde özellikle yazılı olanlarda çok başarılıdır ama kontratlarda değil! Bir kontrat rakamlar ve gerçeklerden oluşur. Neptün ise bilgiyi gizler, belki diğer taraf sizin bilmenizi istemiyordur ya da kimsenin aklına belirli olasılıklara karşı bu maddeyi koymak gelmez. Aslında ikinci olasılık daha önemli zira Neptün gözle görünmeyen her şeyi yönetir ve anlaşmanın şartlarında olmayan bir durum ortaya çıkarsa uzun bir süre yasal bir düğümün içinde kabus yaşayabilirsiniz. Kontratlar ayın ilk yarısında sorunlu, o nedenle 16 Mart yakınlarında dolunayla beraber imza atmanızı öneririz.
Doğum gününüz 1 Ocak ve beş gün yakınlarında ise bu yeniay sizinle direkt konuşacak ve çok iyi olacaksınız. Aynı durum 11 derece Oğlak yükselene sahipseniz veya doğum haritanızda Balık, Yengeç, Akrep, Boğa, Başak ve Oğlak burcunun 11. Derecesinde gezegeniniz varsa yine geçerli.
16 Mart’ta Başak burcunun 26 derecesindeki dolunayda seyahate çıkabilirsiniz. Dolunay yurt dışı seyahatleri ve dağları vurguluyor. Dolunayın parlak ışıklarıyla aydınlanan aynı dokuzuncu ev aynı zamanda yabancı kültürleri ve yabancılarla olan ilişkileri de yönetir. Bu ev üniversite ve yüksek lisans eğitimini, seviye sınavlarını, tez sunumu ve baro sınavlarını da yönetir. Yayıncılık, İnternet, televizyon-radyo ve telekominikasyon ayrıca mahkemeler, yasal sistem, vize, pasaport, çalışma izni gibi alanlar parıldayacak ve tamamlanma aşamasına gelecek.
Eğer örneğin pasaport, başka bir ülkenin vatandaşlığı gibi işlemler için önceden başvuruda bulundunuz ve cevap bekliyorsanız dolunayda haber gelebilir. Tezinizi sunmak için güçlü bir güne ihtiyacınız varsa 16 Mart öncesindeki günleri tercih edebilirsiniz. Bu tarihlerde Satürn, dolunaya zarif bir açı yapacak ve sonuçlardan memnun kalacaksınız zira Satürn sizin yöneticinizdir. (Yönetici gezegen sizi ve çıkarlarınızı her zaman kollar, sizin ki de Satürn’dür.)
Doğum gününüz 15 Ocak ve beş gün yakınlarında ise, bu büyük ve güzel dolunay yukarıda saydığımız alanlarda olumlu şeyler gertirecek.
Ayın sonu sıradışı bir not ile sona eriyor ve sarsıntı başlıyor. 30 Mart’ta yuva ve aile sektörünüzde oluşan yeniay, ne yazık ki pek olumlu değil. Yıldız haritanızda aileyi yöneten bölgede oluşan bu yeniayda Güneş ve Uranüs, Koç burcunda kavuşum yapıyor. Uranüs oturduğunuz evle alakalı parlamaya hazır, sıradışı hatta belki de çok garip bir duruma neden olacak. Herşeye hazırlıklı olmalısınız zira Uranüs ile ilgili herşey ani demektir ve hiç uyarmadan gelir.
Eğer eviniz değilse, anne ya da babanıza odaklanabilirsiniz. Bir ebeveynin aniden size ihtiyacı olabilir. Programınız boş olsun. Yeniayın Oğlak burcundaki Pluto ile yaptığı sert açıdan dolayı ailenizden biri veya ev sahibi, mimar, usta, mühendis, emlakçı veya kiracı/ev arkadaşı gibi zor biriyle anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Yeniay, yeni bir eğilim başlatır. Yani anlık duygusal bir patlama yerine onarması uzun zaman alacak bir sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle 31 Aralık/1 Ocak arasında doğan Oğlaklar bu zor durumla mücadele edecekler.
Önümüzdeki ay biri 15 Nisan’da Terazi’de ay tutulması, diğeri 29 Nisan Boğa burcunda güneş tutulması olmak üzere çok zor iki tutulma getiriyor. Sizin dikkat etmeniz gereken 15 Nisan’da kariyerinizde ya da patron, müşteri veya sizin rapor verdiğiniz herhangi biriyle ilgili büyük değişime neden olacak. Hepimizin kemerleri sıkı bağlaması gerekiyor. Bu iki tutulma herkesi direkt olarak etkilemese bile ani değişimler getirecek. Eğer sizde bir şey olmazsa belki yardımcı rolünde olacaksın izdir.
Son olarak yeniaydan önce 25-26 Mart’taki özel etkileşimlerden söz edelim. Merkür ile Jüpiter arasındaki mükemmel açı, iş ya da özel hayatınızdaki partnerinizden inanılmaz destek almanızı sağlayacak. Bu kişi ne kadar değerli olduğunu ispatlayacak.

Özet:
Hava değişikliği sizi esinlendirecek, zaten seyahat için 28 Şubat/1 Mart’taki yeniaydan daha güzel bir fırsat bulamazsınız. Yeniay mart ayının ilk on gününde etkili olmaya devam edecek. Partnerinizle romantik bir seyahat çıkın. Göl, okyanus ya da nehir kenarında bir yer seçebilir ve aranızdaki ilk günkü duyguları geri getirip yakın/aşabilirsiniz. Bu eğilim çok duygusal bir burç olan Balık’ta dizilen gezegenler sayesinde ortaya çıkıyor. Aşk ve romantizm dolu bu ortamı sakın kaçırmayın.
16 Mart’taki dolunay yakınlarında bu defa daha uzak mesafelere seyahat gündeme gelecek. Başak burcundaki bu dolunayda dağlara belki de kayak yapmaya gidebilirsiniz. Kayak yerine dağlara tırmanabilir ve nefes kesici bir ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Bu dolunay arkadaşlık evinizdeki Satürn’e uzanacağından arkadaşlarınızla birlikte gitmeye karar verebilirsiniz.
30 Mart’taki yeniayla beraber eviniz, başka bir mülk ya da bir akrabanızla ilgili endişeleriniz olabilir – özellikle de doğum gününüz 1 Ocak yakınlarında ise. Hiç beklemediğiniz ya da planlamadığınız bir durumla karşılaşacaksınız. Üzerinde düşünüp düşünüp, strateji belirlemeniz gereken haberler alabilirsiniz. Uzun vadeli sonuçları olacak olan bu durum her neyse, şimdi değişiyor ve çözüm bulmanız daha da önemli bir hale geliyor.
Şu anda kariyer bölgenizde bulunan ama yuva sektörünüzü yöneten enerji gezegeni Mars 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilediğinden, hem ev, hem de iş hayatınızdaki gelişmelerin yavaşlamasını bekleyebilirsiniz. Bu geçici bir durum, sakın işlerin bu şekilde sonuçlanacağını düşünmeyin. Ev ve kariyeriniz arasındaki bağlantı, iş imkanlarınızı artırmak için taşınmayı düşünebileceğinizi gösteriyor. Nisan ayının yaklaşan tutulmaları planlarınız hakkında yeniden düşünmeniz gerekeceğini söylüyor.
Mars gerilerken başlanılan yatırım, girişim ve ilişkiler devam etmeyebilir. Mars’ın gerilemesine de her zaman rastlanmaz, sadece iki yılda bir ortaya çıkar. Sağlam durun. Mars 19 Mayıs’ta düzeldikten sonra daha iyi ve kazançlı işlere başlayabileceksiniz.

Oğlak için önemli tarihler:
En romantik tarihler (bu tarihleri başka amaçlar için de değerlendirebilirsiniz): 5, 6, 9, 14, 15, 16, 23, 26 ve 28 Mart.
Kariyeriniz önemlidir ve bu senenin ilk yarısında kariyerinizde yoğun bir vurgulanma var. Eğer bir başarısızlık yaşarsanız, üzerinde durmayın ve bunun Mars’ın 1 Mart-19 Mayıs arasında gerilemesine bağlayın. İlerleme kaydedebilirsiniz ama dikkatli olun. En büyük kararlarınızı 19 Mayıs’ta Mars düzeldikten sonraya saklayın.
19 Mayıs sonrasında başka bir şehre taşınmayı düşünebilirsiniz. Ama öncesinde önemli bir karar vermeyin.
Yönetici gezegeniniz Satürn ise 2 Mart-20 Temmuz arasında gerileyecek. Yeni bir başlangıç yerine daha önceden başlamış olduklarınızda odaklanmaksınız.
7 Kasım’dan beri gerileyen Jüpiter ise 6 Mart’ta düzelecek. Yakın bir ilişkiniz düzelmek üzere. Nişan veya evlilik planları yapabilirsiniz.
Mart ayının ilk iki haftasını seyahate adayabilirsiniz. Eğer gidebilirseniz her anından çok büyük zevk alacaksınız. Mümkünse bu seyahati iş için değil de, aşk ve romantizm için düşünün.
16 Mart’taki dolunayda daha uzak yerlere gidebilirsiniz. Yine çok zevk alacaksınız. Yöneticiniz Satürn dolunaya destek olacağından iyi bir sonuç bekleyebilirsiniz. Ayrıca yasal konular, üniversite, yayıncılık ve medya bağlantılı her şey parıldıyor.
Özellikle evle ilgili finansal konular çok iyi olacak. Örneğin mimar ya da müteahitten çok uygun fiyat teklifi alabilirsiniz. Ya da kelepir fiyatına güzel bir mobilya satın alabilirsiniz.
Ancak Mars gerilediğinden kariyeriniz ve eve ait konularda bir adım atarken çok dikkatli olun.
30 Mart’taki olumsuz yeniay ev ve ailenizle ilgil planlarınızda engeller getirebilir. Bir bağlılık altında girmeden büyük resmi görmeyi beklediğiniz için memnun olacaksınız.

Arananlar :esmerlere giden saç rengi,bu yazın eşarp modelleri
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 5 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید