Meyvelerin Kalorileri Ne Kadar Biliyormusunuz?Meyveler Ve Kalorileri

Son zamanlarda, kilo vermek veya formunu korumak isteyenler için en önemli konuların başında, kaç kalori sorusu geliyor. Bu makalemizde, hangi kaç kalori sorusunu yanıtlamak istedik…


Kadınların Günlük Kalori İhtiyacı


Tabi yanıtları vermeden önce, yetişkin bir kadının günlük kalori ihtiyacının 2200 kalori olduğunu hemen hatırlatalım…

Kiraz:

100 gram kirazda yalnızca 70 kalori bulunur. Tatlı ihtiyacınızı doğal yollarla karşılamanın en düşük kalorili yöntemlerinden biri kiraz yemektir.Kiraz, doğal bir ağrı kesicidir. İçinde bulunan maddeler sayesinde baş ve mide ağrılarına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Antioksidan özelliği ile kansere karşı koruyucudur. Aç karna yenen bir kase kiraz kabızlık sorununun giderilmesine yardımcı olur.

Kiraz, doğal bir ağrı kesicidir. İçinde bulunan maddeler sayesinde baş ve mide ağrılarına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Antioksidan özelliği ile kansere karşı koruyucudur. Aç karna yenen bir kase kiraz kabızlık sorununun giderilmesine yardımcı olur.
Üzüm:
100 gram üzümde 65 kalori bulunur. Eğer iri taneli üzüm yiyorsanız 1 kâse üzümde 250 kalori bulunabilir. Eğer, yapıyorsanız günde 1 kâseden fazla iri taneli üzüm yememenizde fayda vardır.
Üzüm, ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. İçerdiği mineraller ile böbreklerin temizlenmesini ve kalp atışlarının düzenlenmesini sağlar. Karaciğerde biriken zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Özellikle siyah üzüm kadınların ortak sorunu kansızlığa karşı en etkili çözümlerden biridir.
Ananas:
Türk mutfaklarına yavaş giriş yapıp kendine sağlam bir yer edinen ananas, kalorisi en düşük meyvelerden biridir. Kalın bir dilim ananasta sadece 43 kalori bulunur.Yaraların ve sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasını destekler.
Kivi:
Kivi tam bir C Vitamini deposudur. 1 adet kivi yalnızca 46 kalori içerir. Günlük C Vitamini ihtiyacını fazlasıyla karşılayan kivi, kandaki yağ miktarını azaltmaktadır. Kansere ve kan pıhtılaşmasına karşı koruyucudur.
Muz:
Meyvelerin içinde en yüksek kaloriye sahip olanlardan biri muzdur. Bir adet muz, 105 kalori içerir. Diyet yapıyorsanız günde 1 adet muz yemeniz doğrudur. Daha fazlası ideal kilonuza ulaşmanızı zorlaştırabilir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi

Evde İşinize Yarayacak 8 Pratik Bilgi Tebeşir nemi ve kokuları yok etme konusunda çok başarılıdır.

0 3 13 Şubat 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید