Makyajda Aydınlatıcı Kullanmak İçin 5 Nedenkullanarak yapılan küçük bir dokunuş makyajınızda büyük fark yaratabilir

Peki neden aydınlatıcı kullanmalı, nasıl kullanmalı? İşte size aydınlatıcı ile yapabileceğiniz birkaç makyaj hilesi;

Genç Gösterir: 

Aydınlatıcı kullanmanız için birçok neden var, bunların başında cildinizi

daha genç göstermesi geliyor. Elmacık kemiklerinizin üzerine likit aydınlatıcı sürerek hem hatlarınızı vurgulayabilir, hem de cildinize pırıltı kazandırabilirsiniz.

Koyu Halkaları Gizler:

Aydınlatıcı kullanmak için bir başka neden ise gözlerinizin altında bulunan koyu görünümü hafifletmesidir. Fakat aydınlatıcılar, kapatıcılar gibi kapatma özelliğine sahip değildir ve bu amaçla kullanılmamalıdır. Aydınlatıcıyı kapatıcıya ek olarak, gözlerinizin diğer kısımlarında kullanmalısınız. Böylece göz çevrenizin aydınlanmasını ve dikkatlerin aydınlatıcı sürdüğünüz kısımlara yönelmesini sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin iç köşelerinde yada kaş kemiklerinizin üzerinde kullanmanızı öneririm.

Dudakları Vurgular:

Aydınlatıcıyı dudaklarınızı vurgulamak ve daha dolgun göstermek için de kullanabilirsiniz. Bunun için üst dudak çukuruna az miktarda aydınlatıcı uygulamalısınız.

Gözleri Daha Büyük Gösterir:

Tıpkı dudaklarınızda olduğu gibi gözlerinizi de aydınlatıcı kullanarak daha büyük gösterebilirsiniz. Gözlerinizi daha büyük göstermek için gözlerinizin iç köşelerine kalem aydınlatıcı uygulamalısınız. Uygulayabileceğiniz bir diğer alan ise kaş kemikleriniz. Gözlerinizin daha büyük görünmesi aynı zamanda yorgun görünümünüzü de kamufle ederek, sizi daha zinde gösterecektir.

Güzel Görünen Kaşlar:

Aydınlatıcı kullanarak kaşlarınızın düzgün ve güzel görünmesini sağlayabilir, onları vurgulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kaşlarınızı doldurduktan sonra kaşlarınızın etrafına aydınlatıcı uygulayın.

Tüm Yüze Neden Uygulanmaz

Çünkü tüm yüzümüze sürüldüğünde doğal olmayan bir yüz parlaklığına ulaşırız, fakat sadece yukarıda belirtilen bölgelere uygulandığında doğal ve olması gereken yüz parlaklığına sahip oluruz. Bunun nedeni ise, makyajsız halimizde alnımızın ve elmacık kemiklerimizin ışıkta nasıl parladığını bir düşünün. Bu nedenle yüz aydınlatıcı pudra makyajın son adımı olarak sadece gerekli bölgelere sürüp doğal cilt parlaklığını vermek isteriz. Ayrıca dudağımızın üst kısmına sürmenin hilesi ise görsel olarak dudağımızın daha büyük görünmesidir.

 

Arananlar :pınar şems hamilelikler
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Ara
Son Yazılar

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı

Uz.Dr Ender Saraç’tan Yağ Yakan Acı Kahve Çayı  Uzman Dr Ender Saraç Zayıflatan Hurma Diyeti

0 11 5 Mart 2019
Kategoriler

Moda, Kıyafet Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde.com
خرید کریو دانلود فیلم دانلود آهنگ جدید